«آبی محبوب ترین رنگ در جهان است» / موشن گرافیکی برای CNN

استودیو موشن دیزاین Moth در لندن با همکاری جمیز فوکس (James Fox) گوینده و تاریخ دان هنر، بتازگی برای شبکه CNN مجموعه ویدئوهای ماهانه ای به نام Color Scope ساخته اند. در این مجموعه به بررسی معانی رنگ ها در فرهنگ های مختلف و دیگر جنبه های مهم آن پرداخته شده است. در اولین قسمت از این مجموعه که به رنگ آبی اختصاص داده شده، به موضوعاتی مرتبط با رنگ آبی می پردازد و نکته های ریز و درشتی را بیان می کند: چشم آبی در حقیقت قهوه ای روشن است. از بین 64 هزار مهره داران فقط 2 تن از آنان رنگدانه آبی دارند. بسیاری از زبان های باستانی برای رنگ آبی لغتی نداشتند. در تاریکی، ما رنگ آبی را از هر رنگ دیگری بهتر می بینیم. دورنمای منظره ها همیشه آبی تر به نظر می رسند و اینکه آبی محبوب ترین رنگ در جهان است…

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.