از اشتباه كردن لذت ببريد!

اولويت‌هاى طراحان (به ويژه در طراحی پوستر) مى‌تواند بسته به اهداف، تفكرات و نوع نگرش آنها بسيار متفاوت باشد و اين تفاوت باعث خلق آثارى متنوع و گوناگون گردد. اين اولويت‌ها، گاه در جستجوى فضاى بومى و ايرانيزه کردن پوستر است و گاه در خدمت موضوع و يا كسب تجربيات ناشناخته ديگر. در هر صورت، اين كسب نتيجه مطلوب است كه اهميت دارد.

در اين ميان، اتودها و پيش‌طرح‌ها با همه سادگى و آشفتگی، تاثير فوق‌العاده‌اى در ذهن مى‌گذارند و طراح را آماده برداشتن ايده‌هاى سنگين مى‌كنند. در واقع اتودها، پلان اوليه را مجسم نموده و به طراح كمك مى‌كنند تا به سادگى، نقاط ضعف و قوت اثر خود را بررسى كند.
در ادامه مطلب، ۵ پوستر به همراه اتودهای منتشر نشده «سید حسن موسی زاده» را خواهیم دید. اتودهایی که به گفته اين طراح گرافيك، بسیاری از اوقات، علاقه بیشتری به آن‌ها داشته و معتقد است این خطوط ساده و بی‌آلایش، ارزش‌های معنوی و آموزشی ارزشمندی در ذات خود دارد. او مى‌گويد: «اتود زدن هزينه‌ای ندارد و برعكس اجرا، شما بى‌نهايت مى‌توانيد از اشتباه كردن لذت ببريد و به راحتى ایده‌های خود را تكامل ببخشيد.»

 

poster


poster (23) poster (22) poster (19) poster (18) poster (17) poster (16)
poster (39)
 poster (2) poster (3)

poster
poster (38)  poster (37)  poster (36)  poster (35)  poster (34)  poster (33)  poster (32)
poster (9) p 2
 
poster (15)  poster (14)  poster (13)  poster (44) poster (12)
p 6
poster (31)  poster (30)
poster (28)  poster (27)  poster (26)
poster (24)  poster (21)
poster (6)

poster
poster m2  poster m3  poster m5  poster md5  poster m77حسن موسی زاده
طراح گرافیک/مدیر مسؤل روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.