از یک شهر مینیاتوری دیدن کنید

برای تماشای آثار جاشوا اسمیت (Joshua Smith) بهتر است از ذره بین استفاده کنید. این هنرمند از جزئیات فراوانی در دنیای مینیاتوری‌اش استفاده می‌کند. وی که استرالیایی است، علاقه زیادی به ساخت ماکت های میکروسکوپی دارد. آخرین اثر او رنگ و بوی آجری زندگی شهری را در یک مدل خیره کننده اما بسیار کوچک به تصویر می‌کشد.

جدیدترین اثر او خیابان تمپل (Temple) است که از روی یک برج واقعی در شهر کاولون هنگ گنک ساخته شده است. وی با استفاده از کاغذ و مقواهای به دقت بریده شده، تخته‌های فیبر و رنگ توانسته است هر قسمت از چشم‌انداز آنجا را به زیبایی بسازد. زنگ زدگی ها، گرافیتی‌ها، تبلیغات کوچک و همه ریزه ‌کاری‌ها به دقت ساخته شده‌اند و واقعی به نظر می‌رسند.

اسمیت در مورد اثرش می‌گوید: «دوست دارم کسانی را که این اثر را می‌بینند به اشتباه بیاندازم. امیدوارم اگر در زیر نور آفتاب از اثر تکمیل شده عکسی بگیرم، مردم فکر کننند که عکسی است که واقعا از خود آن محل گرفته شده است.»

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.