استفاده از توصیه کارآفرین‌‌ها راهکار طلایی موفقیت

یکی از اقدامات مفید و کارساز برای موفقیت در هر زمینه ای این است که به اقدامات انجام شده از سوی افرادی که به هدف من رسیده اند، توجه نمایم. در این رابطه بدون شک برای علاقه مندان حوزه کارآفرینی، نمونه های موفق آنها، بهترین گزینه خواهد بود. در این راستا «وی جان لی دوماس» کار افرین موفق دیدگاه‎ های جالبی در رابطه با اصول موفقیت در زمینه مدیریت و کارآفرینی دارد که در ادامه موارد مطرح شده وی را  بررسی می کنیم.

1-دیگران را در کانون توجه خودتان قرار دهید

برای موفقیت این امر که خودتان را در مرکز توجه قرار دهید، بدون شک برای امر مدیریت و کارآفرینی بدترین تصمیم ممکن خواهد بود. درواقع هدف اصلی شما باید ارتقای تیم شرکت باشد. به همین خاطر حیاتی است که توجهات به دیگران باشد. در کنار این موضوع نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر خواهان رسیدن به پله ‎های بالاتری هستید، لازم است تا به جای تمرکز بر روی افکار و توانایی‎ های خود، به دنبال این امر باشید که گفته‎ ها و اقدامات سایرین را مورد توجه قرار دهید. این امر نه تنها کمک خواهد کرد تا از تکرار جلوگیری شود، بلکه به افزایش سرعت شما در مسیر موفقیت نیز منجر خواهد شد.

2-مسیر موفقیت هر فردی متفاوت خواهد بود

اگرچه می ‎توان همواره از افراد مختلف نکاتی را آموخت، با این حال اگر بخواهید درست به مانند آنها رفتار نمایید، بدون شک زندگی خود را تباه خواهید کرد. درواقع هر فردی باید با توجه به خصوصیت‎ ها و امکانات خود، شیوه مخصوص خود برای پیمودن مسیر موفقیت را انتخاب نماید. در این رابطه حتی ممکن است مجبور به اقداماتی شوید که کاملا نوآورانه محسوب شده و ابدا تاکنون توسط فردی دیگر مورد استفاده قرار نگرفته است. با این حال به تمامی افراد توصیه می ‎شود که هدفی ارزشمند را برای خود انتخاب نمایند. درواقع اشتباه بزرگ این است که بسیاری از کارآفرین‎ ها به دنبال کسب ثروت بوده و این امر باعث می ‎شود تا به هر اقدامی برای این خواسته دست بزنند که بدون شک تحت این شرایط، حضور طولانی مدت در بازار غیرممکن خواهد بود و رشدی محدود را تجربه خواهید کرد.

3-هیچ فردی در ابتدا فوق ‎العاده نبوده است

این موضوع در رابطه با هر فردی صادق است. درواقع حتی ارزشمندترین برندهای حال حاضر جهان، در ابتدا بسیار ساده و با ایرادات فوق ‎العاده بالا بوده ‎اند. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که تصور می ‎کنند که باید در بالاترین سطح ممکن باشند تا اقدامی را شروع نمایند. این امر در حالی است که چنین سیاستی تنها باعث خواهد شد تا سرعت رشد بسیار محدودی را داشته باشید. با این حال فراموش نکنید که پس از برداشتن نخستین قدم، لازم است تا به دنبال پیشرفت مداوم و بدون توقف باشید. در این راستا فراموش نکنید که موفقیت ابدا پایانی نداشته و به هر میزان که مسیر را بیشتر طی کرده باشید، جایگاه بهتری را نیز خواهید داشت. به همین خاطر نیز فردی به مانند وارن بافت، حتی در سن بالا نیز مطالعه مداوم انجام می ‎‎دهد.

4-موفقیت به سادگی به دست نخواهد آمد

اگرچه کتاب 4 ساعت کار در هفته اثر تیم فریس، دیدگاه جالبی را مطرح می ‎کند، با این حال نباید فراموش کنید که این عدد تنها یک اصطلاح بوده و تلاش نویسنده ایجاد دیدگاهی متفاوت است که در آن صرفا پرکار بودن به معنای برتری نخواهد بود و با این حال این مسئله نباید باعث شود که تصور کنید که با تنها 4 ساعت کار در هفته، مدیری فوق ‎العاده خواهید بود. نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما مهمترین فرد شرکت بوده و لازم است تا حجم کاری بالاتری را داشته باشید. با این حال اقدامات شما باید کاملا ارزشمند باشد. درواقع هر فعالیت شما باید ارزشمندترین اقدام ممکن باشد و سایر موارد را به افراد دیگر شرکت محول نمایید. بدون شک اگر سیاست کاری شما این‎گونه باشد، موفقیت تضمین ‎شده خواهد بود.

5-خود را بیش از حد خسته نکنید

یکی از آفت ‎های امروز برای کارآفرین ‎ها این است که خود را دچار فرسودگی می ‎کنند. درواقع آنها بیش از حد درگیر کار شده و از اهمیت استراحت غافل می ‎شوند. این امر باعث می‎ شود تا در بهترین وضعیت ممکن نباشند. در این راستا شما باید به این مسئله به خوبی فکر کنید که به چه میزان استراحت نیاز دارید؟ درواقع حتی ممکن است یک سفر بعد از به پایان رسیدن پروژه، کاملا الزامی باشد. درواقع فراموش نکنید که شما قرار است که احتمالا تا پایان عمر، در سمت خود باقی بمانید. به همین خاطر نباید اجازه دهید که تمایل اولیه شما نابود گردد.

6-از تغییر شغل واهمه نداشته باشید

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده ‎اید که چند درصد از افراد شجاعت کنار گذاشتن شغل فعلی خود و قدم گذاشتن در زمینه کارآفرینی را دارند؟ درواقع حتی بهترین کارآفرین ‎ها نیز در ابتدا کارمندهای ساده بوده‎ اند. با این حال آنها در نقطه‎ ای تصمیم گرفته‎ اند که هدف خود را عملی نمایند. شما نیز باید همواره این روحیه را داشته باشید. فراموش نکنید که این امر اگرچه در ابتدا باعث فشارهای زیادی خواهد شد، با این حال تنها با کار کردن برای خود می ‎توانید به جمع میلیونرها اضافه شوید. درواقع اگر شجاعت قدم گذاشتن در مسیرهای جدید و تحمل شکست را نداشته باشید، شایستگی موفقیت را نیز نخواهید داشت. در نهایت این توصیه را همواره به خاطر داشته باشید که موفق ‎ترین ‎ها، شکست ‎خورده‎ هایی هستند که از ادامه مسیر ناامید نشده ‎اند.

7-اطراف خود را با بهترین ‎ها پر نمایید

جمله بسیار مشهوری وجود دارد که برطبق آن همه ما بیشترین شباهت را به 5 نفری داریم که بیشترین زمان را با آنها سپری می ‎کنیم. تحت این شرایط اگر خواهان زندگی خوبی هستید، لازم است تا اطراف خود را با بهترین ‎ها پر نمایید. این امر باعث خواهد شد تا رسیدن به هر هدفی، کاملا امکان ‎پذیر باشد. درواقع افراد اطراف ما مستقیما بر روی رشد و یا پسرفت تاثیرگذار هستند.

8-هر اقدامی اثر موجی شکل دارد

درواقع هر اقدام شما، با نتایجی مشابه همان همراه خواهد بود. اگر در کسب و کار خود کلاهبرداری نمایید، بدون شک این اتفاق توسط فردی دیگر برای شما تکرار خواهد شد. درواقع توصیه آخر من به تمامی افراد این است که همواره رفتاری را از خود داشته باشند که خواهان تکرار آن در زندگی خود هستند. این فلسفه کمک خواهد کرد تا از تقریبا تمامی مشکلات، دور نگه داشته شوید.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.