برگزیدگان نشان آبان 98، دهم آبان معرفی می شوند

چهار برگزیده نشان آبان سال 98 در مراسم افتتاحیه هفته تصویرگری 98 در خانه هنرمندان ایران معرفی می شوند.

«آبان» نشان حرفه‌ای تصویرگری ایران است که به طور سالانه از سوی انجمن تصویرگران ایران در چهار شاخه مختلف، به چهره‌های برجسته‌ای که هر یک، در تعریفی جداگانه و با امتیازهای مختص به همان شاخه، انتخاب می‌شوند، اهدا می شود.

نشان آبان نه یک جایزه‌ صرفاً هنری است، نه یک مقام افتخاری و نه رتبه‌ای که در یک مسابقه به‌دست‌آمده باشد بلکه این نشان در چهار شاخه‌ «نام همگام تصویرگری»، «نام بزرگ تصویرگری»، «نام‌آشنای تصویرگری»، «نام نوی تصویرگری» به افرادی که هر یک به‌نوعی و به سهم خود در استقرار و محکم کردن پایه‌های «حرفه تصویرگری» سهم داشته‌‌اند، اهدا می‌شود.
در سه سال گذشته و از زمان آغاز اهدای این نشان محمودرضا بهمن‌پور، مهدی حجوانی و لیلی حائری یزدی نشان «نام همگام تصویرگری»، محمدعلی بنی‌اسدی، فرشید مثقالی، کریم نصر نشان «نام بزرگ تصویرگری»، غلامعلی مکتبی و بهزاد غریب‌پور و علی‌اکبر صادقی نشان «نام‌آشنای تصویرگری» و غزاله بیگدلو، عاطفه ملکی‌جو، مریم محمودی مقدم نشان «نام نوی تصویرگری» را دریافت کرده اند.
امسال نیز در آیین افتتاحیه هفته تصویرگری قرار است این نشان بار دیگر به چهره‌های مؤثر در حوزه تصویرگری اعطا شود.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.