بهترین عکس خبری سال معرفی شد

عکسی از یاسویوشی چیبا، عکاس خبرگزاری فرانسه، جایزه بهترین عکس خبری سال ورلد پرس فوتو را برنده شد. عکس جوانی سودانی  را در در حال شعرخوانی در تظاهرات اعتراضی سال گذشته علیه دیکتاتور پیشین این کشور نشان می‌دهد. سیمای پرالتهاب جوان در حلقه سایر جوانان، تنها با برق نور تلفن‌های همراه روشن شده است.
جوانان سودانی در جنبش اعتراضی سال گذشته این کشور آفریقایی دلیری و آگاهی بالایی از خود نشان دادند. عکس روز ۱۹ ژوئن سال پارسال در خرطوم، پایتخت سودان، برداشته شده است.

جایزه معتبر جهان عکاسیورلد پرس فوتو (World Press Photo) روز پنجشنبه (۱۶ آوریل) در آمستردام، به خاطر بحران کرونا به صورت آنلاین به عکاس ژاپنی خبرگزاری فرانسه اعطا شد.
به نظر هیئت داوران مسابقه بهترین عکس جهان، عکس  قدرت جوانان و نیروی هنر را نشان می‌دهد و دارای “کیفیتی شاعرانه” است.

سال گذشته مردم سودان با سرنگون کردن عمر البشیر به حیات یکی از پلیدترین رژیم‌های دوران معاصر، پس از ۳۰ سال حکمرانی ستمگرانه، پایان دادند.
وورد پرس فتو یک بنیاد مستقل و غیرانتفاعی مستقر در آمستردام، هلند، است که در سال ۱۹۵۵ تاسیس شده و به خاطر برگزاری معتبرترین و بزرگ‌ترین مسابقه‌ی سالانه‌ی عکس خبری در جهان صاحب‌نام است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.