بچه غازی که اسب آبی بود

«این کتاب برای کودکان با نیازهای ویژه تهیه شده است؛ بچه‏‌هایی که به هر دلیل پدر و مادر خود را از دست داده‌‏اند و توسط زوج دیگری به سرپرستی پذیرفته شده‌‏اند. دانستن این نکته که شرایط حال ما منحصر به ما نیست و افرادی با شرایط مشابه ما وجود دارند دلگرم‏ کننده است.
چالش همیشگی برای یک تصویرگر این است که باید مخاطبش را بشناسد و نیازهایش را در نظر بگیرد. باید در مورد محدودیت‏ها و هوشمندی کودک بداند و متوجه باشد که کودک متوجه ایرادها می‏‌شود و در موردشان سوال می‏‌کند. مخاطبی که با وجود تجربه‏‌های بصری محدودش، نیازمند دریافت لذت از طریق تصاویر است. تصویر باید جوابگوی نیازهای روانی کودک از تجربه‏‌های بصری باشد. توجه به این نکته از مهم‏ترین چالش‏های هر کتاب است.

این کتاب توسط «انتشارات علمی و فرهنگی» در سال 97 با تکنیک آبرنگ و مداد رنگی کار شده است.»

پروژه دیگری از غزاله بیگدلو در روزرنگ را اینجا ببینید.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.