تایپ فیس 5 وزنه «خرداد»

«تایپ فیس خرداد» کاری از احسان و علی جعفرپیشه (صریر) ، با نگاهی به خط ثلث و نسخ طراحی و پیاده سازی شده است .

از ویژگی های این تایپ فیس می توان به «سادگی و محکمی» ، «رسمی و در عین حال صمیمی بودن» ، «شیک و کاربردی بودن» آن اشاره کرد.

این تایپ فیس که مراحل پایانی طراحی خود و تبدیل به فونت دیجیتال را پشت سر می گذارد، در 5 وزن از «لایت» تا «بلک» طراحی شده است که می تواند با انعطاف وزنی خود، در مواردی چون کتاب آرایی، طراحی پوستر، طراحی نشریه و … به راحتی مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.

در پرزنت و معرفی این تایپ فیس سعی شده با بازی فرمی حروف ، و نحوه خاص اتصالات (مثل به کاربردن عین ابتدا به جای عین وسط و..)، که برگرفته شده از خلاقیت های ثلث نویسان قدیم و خلاقیت فردی طراحان آن می باشد، نگاهی مدرن به این شیوه از اتصالات و درگیر شدن آن با تایپ رسمی را به نمایش بگذارد. هنوز طراحان آن به تعبیه این جنس از اتصالات در فونت رسمی آن، به جمع بندی نرسیده اند. »

شایان ذکر است از طراحان این قلم «فونت بهمن» منتشر و مورد استقبال قرار گرفته شده است و طراحی و ساخت فونت های ، «فروردین» ، «اردیبهشت» ، « شهریور»، «مهر» ، «اسفند» در میان آثار ایشان به چشم می خورد که در آینده نزدیک منتشر خواهند شد.

 


 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.