تجلیل از «مسعود نجابتی» در پنجمین محفل «اوج هنر»

پنجمین برنامه اوج هنر (پاسداشت هنرمندان انقلاب اسلامی) ویژه تجلیل از «مسعود نجابتی» در نخلستان سازمان هنری و رسانه‌ای اوج برگزار شد.

در این برنامه حجت‌الاسلام ﻣﺮﺗﻀﯽ ﻭﺍﻓﯽ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽﺳﺎﺑﻖ ﻣﺴﺠﺪ ﺟﻤﮑﺮﺍﻥ، مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر و حمیدرضا برقعی شاعر آیینی، فاطمه ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و محمدعلی رجبی دوانی، هنرمند نقاش، هاشم میرزاخانی مدیر انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، علی شیرازی خوشنویس، علی فریدونی عکاس دفاع مقدس، علیرضا ذاکری گرافیست، حمید شریفی گرافیست، حسن روح‌الامین نقاش حضور داشتند، از مقام فرهنگی، هنری و آموزشی مسعود نجابتی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم مهدی چمران گفت: ایدئولوژی «هنر برای هنر»‌ ارزشی ندارد، هنر برای یک تفکر و مکتب است که ارزش پیدا می‌کند. بدون اینکه مبنای فکری و فلسفی داشته باشیم نمی‌توانیم از هنر بهره ببریم. پس چه بهتر که به یک مکتب الهی منتهی شود.

همچنین مسعود نجابتی در گفتاری کوتاه اظهار داشت: دوستان سازمان اوج چند ماه قبل وقتی برای طرح موضوع آمدند تمایل چندانی برای پذیرش نداشتم. اما کمی که دقت کردم دیدم همین شهرت‌گریزی خودش بهانه‌ای برای شهرت شده است. البته قبلاً یک بار دیگر در خبرگزاری فارس از من تجلیل شده بود.

وی در ادامه گفت: از دوم دبستان که در اصفهان تحصیل می‌کردم مجبور شدم خوشنویسی را در مدرسه آغاز کنم و معتقدم آموزش خوشنویسی را باید از 6 سال اول آغاز کرد نه 6 سال دوم مدرسه.

نجابتی در پایان سخنان خود از حاضران در مجلس تشکر کرد سپس با حضور هنرمندان و چهره‌های حاضر در مراسم و همچنین خانواده استاد نجابتی از مقام شامخ این هنرمند با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است در انتهای مراسم با اهدای نشان رسمی، نجابتی به عنوان خادم هنری آستان قدس رضوی معرفی شد.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.