تصویر آتش‌نشان فداکار ماندگار شد

ظهر روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۲، نخستین قهرمان دنیای واقعی، برای “گروه هنرى موگه” خلق شد.
امید عباسی مأمور آتش‌نشانی كه برای اطفای حریق به طبقه‌ی دهم یک ساختمان مسکونی رفته بود با دختربچه‌ی ۹ساله اى روبه‌رو شد که از وحشت آتش، قصد داشت خود را از طبقه‌ی دهم آپارتمان به بیرون پرتاب کند. اميد عباسی با مشاهده‌ی این صحنه، به‌ سمت او رفت و پس از قرار دادن ماسک اکسیژنش روی صورت دختربچه، او را برای انتقال به محل أمن به ديگر آتشنشانان تحویل داد، اما خودش دچار دودزدگی شدید شد.
همكارانش، او را به بیمارستان منتقل کردند. اما پس از گذشت کمتر از ۲۴ ساعت، اميد به‌ علت مسمومیت دچار مرگ مغزی شد و از دنیا رفت. گذشت و فداكارى او بعد از مرگ دلخراشش هم ادامه يافت و اعضای بدنش، بنا به خواست خود او به بیماران نیازمند اهدا شد.
پس از اين اتفاق، ایده‌ی برپایی يك نمایشگاه تصویرسازی با موضوع امید، با هدف ستايش از این قهرمان واقعی و با زبان تصویر، از سوی “گروه هنری موگه”و  همراهی“مدرسه هنری ایده”  شکل گرفت و به سمت اجرا رفت.
تصویرگران خارجی و داخلی مختلفی از فراخوان این نمایشگاه استقبال کردند. فراخوانی که در آن از هنرمندان خواسته شده بود تا امید عباسی و حرکت قهرمانانه او را به تصویر بکشند. این رویداد اما برخلاف رویدادهای مشابه دولتی نه جایزه بزرگی داشت و نه امکانات مالی در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌داد. برگزیدگان داخلی از یک دوره رایگان آموزشی در مؤسسه ایده برخوردار می‌شدند و تندیس نمایشگاه را می‌گرفتند.
حالا بعد از گذشت یک سال و چند ماه از آن واقعه، نمایشگاه تصویرسازی «امید» با تمام مشقت‌ها و سخت‌ هایی که پیش روی خود داشت با حضور ۳۸ اثر از هنرمندان ایرانی و ۱۰ اثر از هنرمندان خارجی از کشورهای اندونزی، ایتالیا، اسپانیا، تونس، ترکیه و نروژ، عصر روز جمعه ۱۷ مرداد ماه جاری در گالری ایده گشایش یافت.

13691315581

همزمان با افتتاح نمايشگاه، کتاب مجموعه و برندگان این رویداد نیز معرفی شده و فائزه صدیف، افروز قلی‌زاده و نسیم نوروزی به عنوان برگزيدگان نهايى انتخاب شدند.
در طی برنامه‌ریزی برای برپایی این نمایشگاه، گروهی از آتش‌نشانان کشورهای مختلف دنیا از جمله : آمریکا، نروژ، استرالیا، سوئد، چک ،ژاپن ،هند ، آفریقای جنوبی و غیره با در دست گرفتن عکس امید عباسی و پوستر نمايشگاه، از فداکاری جوانمردانه او تجلیل و از برگزاری نمایشگاه تصویرسازی «امید» حمایت کردند. بخشى از نمايشگاه به تعدادى از عكس هاى اين آتش نشانان اختصاص يافته است.
نمایشگاه «امید» تا پایان مردادماه در گالری ایده در کریم خان زند، خردمند شمالی، خیابان هیجدهم ، شماره ۲۶ به روی تمام علاقمندان باز است.

تیم «روزرنگ» صمیمانه از تلاش “گروه هنرى موگه” قدردانی کرده و ستایش و احترام بی‌پایان خود را تقدیم به روح امید عباسی می‌کند.

امید1 پوستر این رویداد

محمد تقی پورتصویرگر: محمد تقی پور
آمنه اربابون تصویرگر: آمنه اربابونمریم ابراهیمی 1  تصویرگر: مریم ابراهیمی
محمد رضا صدیقتصویرگر: محمد رضا صدیقبهاره نیاورانی  تصویرگر: بهاره نیاورانیزهرا غلامی جلال تصویرگر: زهرا غلامی جلال
سارا منادی زاده 1
 تصویرگر: سارا منادی زادهعاطفه موسوی تصویرگر: عاطفه معصومی
مجید حیدری 2
  تصویرگر: مجید حیدریمحسن محمد میرزایی  تصویرگر: محسن محمد میرزاییDavid Kowتصویرگر: David Kow

youwan istargo3  youwan istargo2   youwan istargoتصویرگر:youwan istargo

نسیم نوروزیتصویرگر:نسیم نوروزی

برای دیدن تصاویر بیشتر از حاشیه‌های این رویداد اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.