تعرفه گرافیک ۱۴۰۰

تعرفه رسمی خدمات و آثار طراحان گرافیک ایران سال 1400

انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران طبق برنامه سالانه خود، تعرفه گرافیک ۱۴۰۰ خدمات حرفه‌ای طراحان گرافیک ایران را بروزرسانی و منتشر کرد. ایـن تعرفـه در جهـت پشـتیبانی از حقوق صنفـی طراحان گرافیـک و تعریف حـدود وظایـف و خدمـات طراحـی گرافیـک بـرای سـفارش‌دهندگان و مراجـع ذینفـع تدویـن شـده اسـت.

در مقدمه و توضیحات مربوط به تعرفه ۱۴۰۰  سایت رسمی انجمن چنین آمده است:

«بیشتر از یکسال است که کشور ما نیز مانند دیگر کشورهای جهان با مشکلات همه‌گیری کووید ۱۹ مبارزه می‌کند. یکی از پیامدهای این همه گیری رکود تولید و فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که نتیجه آن کاهش تعداد سفارش‌های طراحی برای اکثر طراحان گرافیک شده است؛ البته خوشبختانه سفارشات طراحی برای فضای مجازی، گرافیک پویا (موشن‌گرافیکس) و طراحی رابط کاربری UI بیشتر شده است که با توجه به این موضوع موارد مرتبط با آن در تعرفه گسترده تر شده است. تنظیم تعرفه ۱۴۰۰ با توجه به رکود اقتصادی و مشکلات سفارش‌دهندگان از یک سو و  تورم سالانه و رشد هزینه‌های طراحان از سویی دیگر با دشواری و پیچیدگی روبرو بود اما سعی شد که در تغییرات قیمت تمامی این جوانب در نظر گرفته شود و تا همکاران محترم بتوانند مانند گذشته از این پیشه، زندگی‌ای متناسب با توانایی‌‌های حرفه‌ای خود فراهم کنند.

‎افزایش قیمت‌های تعرفه امسال پس از استعلام نرخ تورم از بانک مرکزی بر مبنای تورم جاری صورت گرفته است. البته در مورد طراحی اقلام فرهنگی مانند جلد کتاب و مجلات با لحاظ کردن نظر فعالین این حوزه و کمک به گسترش امور فرهنگی در کشور، افزایش کمتری محاسبه گردید.
‎چنانچه پیش از این هم بیان شده است آنچه در تعرفه ۱۴۰۰ آمده قیمت‌های پایه‌ی طراحی است و طراحان به تناسب سابقه‌ی حرفه‌ای، نوع سفارش و تعدد مخاطب می‌توانند قیمت‌هایی افزون بر تعرفه‌ی پایه در نظر گیرند.
‎امید است همکاران عزیز بدانند که با در نظر گرفتن تعرفه‌ و تعهد به منشور حرفه‌ای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، بانی رشد و شناخت  هر چه بیشتر حرفه گرافیک و در نهایت رونق اقتصادی در کسب و کار خود و جامعه خواهند شد.»

برای دانلود تعرفه قیمت سال 1400 کلیک کنید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.