مستی

در حال مستی رانندگی نکنید!

تصادفات وسایل نقلیه، بیش از هر پدیدۀ مدرن دیگری مرگ‌ و میر و صدمات معلویت‌آور به‌جا می‌گذارد و امروزه تنها عدۀ اندکی این واقعیت را نادیده می‌گیرند که رانندگان مست، هم برای خود و هم برای دیگران، خطرآفرین هستند.

مرگ‌ و میر و صدماتی که رانندگی در حال مستی به‌بار می‌آورد، بارها گریبان قربانیان بی‌گناه را گرفته است؛ از آنجا که هیچ توجیهی برای رانندگی در حال مستی وجود ندارد، این رخدادها به‌طور خاص بیهوده و غم‌ انگیزند.

رانندگی در حال مستی از مقوله‌های نژادی، قومی، سنی و اجتماعی-اقتصادی فراتر می‌رود. این کار جرمی است که بخش بزرگی از جمعیت دنیا، هر از گاهی مرتکب آن می‌شود.

در 10 ماه سال 2020 میلادی 3715 تصادف در اوکراین به دلیل رانندگی در حالت مستی اتفاق افتاده است که  88 نفر در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند و 1299 نفر نیز زخمی شدند. همچنین طبق امار جهانی ، در سال 2018 10511 نفر در ایالات متحده ، 5200 نفر در انگلیس و 3،300 نفر در فرانسه جان خود را از دست دادند.

از این رو پلیس گشت اوکراین برای آگاهی اجتماعی و کاهش تعداد تصادفات رانندگی در فصل تعطیلات کریسمس سال نو میلادی ، پوسترهایی تبلیغاتی جدیدی در این زمینه منتشر کرده است.

این تبلیغات محیطی توسط آژانس تبلیغاتی ANGRY در کیف به سفارش اداره پلیس اکراین طراحی و اجرا شده است.

مستی رانندگی

منبع

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.