دغدغه‏‌ای برای صلح / غزاله بیگدلو

«همه خوانده‏‌ایم و می‏ دانیم که «صلح» خوب است و «دشمنی» بد است و باید «خوب» بود و «کمک» کرد. ولی چرا این دانستنی‌ها کفایت نمی‏‌کند؟ چرا با گذشت این همه سال از تجربیات تلخ بشر، جهان جای بهتری نمی‏‌شود برای با هم رشد کردن؟ چرا هنوز اسلحه و توپ و تانک ساخته می‏‌شود؟ چرا جهانِ بدون مرز هنوز یک شعار زیبا است؟ چرا هنوز باید فکر کرد که آیا جنگی دیگر در راه است؟

گویی «صلح» هنوز برای داستان‏هاست. چطور می‏‌شود در طبیعت‏مان حک شود آتشی که می‏‌افروزیم، اول دامن خودمان را می‏‌گیرد. چطور می‏‌شود به خودمان و به نسل بعد خودمان بیاموزیم دوست داشتن را آنطور که از کتاب‏‌ها یاد نگرفته باشیم و جزو طبیعت‏مان شده باشد. «صلح» انگیزه‏‌ای بود که گروهی نویسنده و تصویرگر را دور هم جمع کرد تا از طریق درهم ‏تنیدگی متن و تصویر اهمیت خود را یادآوری کند.»

مجموعه‏‌ی پیش رو حاصل دغدغه‏‌ا‌ی است برای جاری کردن «صلح» با عنوان «گربه چه مهربان شده!» نوشته فرهاد حسن‏‌زاده که توسط غزاله بیگدلو تصویرسازی شده است. این پروژه به سفارش مرکز ادبیات کودکان دانشگاه شیراز اجرا و توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر می‏‌شود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.