رونمایی از پوسترهای جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی

پوسترهای نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی توسط طراحی مهدی دوایی طراحی شده است.

به گزارش واحد خبر روزرنگ مراسم رونمایی از پوسترهای نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی عصر سه‌شنبه، هشتم مردادماه در خانه – موزه خیمه شب‌بازی  برگزار شد.

دوایی درباره پوستر طراحی شده  گفت:« از زمانی که پیشنهاد طراحی پوستر به او شده، مشغول یادگیری بوده ام. مرغ عَلَم که در «علامت» و تعزیه استفاده می‌شود و تصویر یک مرغ عصر مفرغی اصلی‌ترین نمادهایی بودند که برای طراحی به کار رفتند. ضمن این‌که جام اَرجان به عنوان اثری کهن که زندگی و آیین در آن وجود دارد، آن‌قدر بکر بود که می‌شد برای این طرح از آن استفاده کرد؛ همچنین خطوط استفاده‌شده در طراحی پوسترها متعلق به میرزا غلامرضا اصفهانی، از خوشنویسان مشهور دوره قاجار است.»

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.