عینک واقعیت مجازی، محصولی برای بیماران مبتلا به دمانس یا آلزایمر

محققان آلمانی عقیده دارند که تا سال 2050 حدود 3 میلیون نفر در آلمان به بیماری دمانس (آلزایمر) مبتلا خواهند شد. از همین رو آنها اقداماتی لازم برای پیشگیری و بهبود شرایط زندگی این نوع بیماران با استفاده از تکنولوژی روز انجام داده اند. آنها با ارائه محصول اولیه و پروتوتایپ واقعیت مجازی به نام دمانس دویو (Dementia Devio) که با همکاری متخصصین اجتماعی و کارشناسان رفتاری در آلمان تولید شده است قصد دارند تا در ورکشاپی به همین مضمون از این محصول رو نمایی و آن را مورد استفاده قرار دهند و در واقع به آگاه سازی در مورد نحوه واکنش و رفتار انسان ها به اتفاقات پیرامون زندگی در شرایط های مختلف با استفاده از افکت های تصویری گوناگون که حس های مختلفی را به مخاطب می دهد بپردازند.

این محصول به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا خود را در تجربه و احساس یک فرد دارای دمانس قرار دهند. این عینک سعی دارد درک ما را از زندگی این بیماران تغییر دهدو از المانهای اصلی این کارگاه آموزشی است. با استفاده از آن شرکت کنندگان نقش های متفاوتی را درنظر می گیرند و آزمایش های متعددی رویشان صورت می گیرد و در نهایت تجربه خود را در گروه بازگو می نمایند تا جاییکه منجر به بحث عمیقی در ارتباط با تجربه خود در ورکشاپ شود.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.