«قدم یازدهم» به جشنواره انیمیشن انسی راه پیدا کرد

پویانمایی «قدیم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا به شصتمین جشنواره انیمیشن انسی ۲۰۲۰ راه پیدا کرد.

پویانمایی «قدیم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به شصتمین جشنواره انیمیشن انسی ۲۰۲۰ راه پیدا کرد.

این انیمیشن ۱۱ دقیقه‌ای بر اساس داستان کتاب «قدم یازدهم» نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس با تکنیک کات‌اوت ساخته شده است.

این فیلم برای نخستین بار با نمایش در بخش رقابتی مخاطبان نوجوان فیلم‌های کوتاه جشنواره انیمیشن انسی، حضور بین‌المللی در جشنواره‌ها را تجربه می‌کند.

مریم کشکولی‌نیا انیماتور، مدرس دانشگاه، کارگردان و رئیس هیات مدیره آسیفای ایران است. او به عنوان داور بخش فیلم کوتاه در چهل‌ویکمین جشنواره‌ انیمیشن انسی در سال ۲۰۱۷ نیز حضور داشته است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیش‌تر نیز با انیمیشن‌های «بچه گربه» به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی تولید سال ۲۰۱۳ و «وقتی که بچه بودم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا تولید سال ۲۰۱۴ در بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن این جشنواره حضور داشته است.

سال گذشته نیز فیلم کوتاه «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین از تولیدات کانون در بخش چشم‌انداز پنجاه‌ونهمین جشنواره انیمیشن انسی حضور داشت.

امسال در شصتمین دوره این جشنواره ۳ هزار فیلم در ۲ بخش فیلم‌های انیمیشن کوتاه و بلند از ۹۴ کشور شرکت کردند که از این میان ۳۷ فیلم در بخش مسابقه رسمی، ۱۲ فیلم در بخش آف‌لیمیتس، ۲۰ فیلم در بخش چشم‌انداز، ۱۰ فیلم در بخش مخاطبان نوجوان، ۴۴ فیلم در بخش دانشجویی، ۲۱ فیلم در بخش تلویزیونی و ۳۵ فیلم در بخش فیلم‌های سرگرمی و تجاری با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

این جشنواره که یکی از معتبرترین جشنواره‌های الف انیمیشن دنیا محسوب می‌شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا در شصتمین دوره به صورت مجازی از ۲۶ خرداد تا ۱۰ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ در کشور فرانسه برگزار می‌شود.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.