مجموعه انترکستان

« حدودا سال هشتاد و نه بود که توی فیس بوک با دوستانی آشنا شدم که انترک های خودشون را خلق می‌کردند و در صفحه‌ی انترکستان بارگذاری می‌کردن؛ دنیایی که آزاد بودند؛ بدون محدودیت برای خلق کردن انترک هایشان. موجودات عجیب و غریبی که امکان داشت از داخل هر چیزی بیرون کشیده شوند و تبدیل به یک انترک شوند.

این نبود محدودیت وآزاد بودن فکر برای پاشیدن خلاقیت باعث شد من هم در همان سال‌ها شروع کنم به خلق انترکهای خودم.
انترکستان من یه جایی در کهکشانهای دوره با سرزمینهای عجیب و غریب که انترک ها، خودشون رو با اون سرزمین وفق دادند و متاسفانه در آینده امکان داره ادمها بروند و سرزمینشونو بگیرن و از گوشتشون کباب برگ با سس وپیاز درست کنند و از پوستشون پالتوی یقه پشمکی بدوزند و از عصارشون کرِمِ ضد عرق و ضد چروک و جوش و کپک! و در آخر هم زمینهاشون رو بزنن و بکوبن و برج تجاری و املاک نجومی بسازند!

البته روایت‌هایی هم هست که گفته شده انترکها خیلی قبل تر از دایناسور ها بودند! و یه جای دیگه گفتند که دوتا انترک پرنده خوردند به هم ، اتصالی کردند، جرقه زدند و توی گاز ها و اون اتمسفر، بیگ بنگ به وجود اومدند…
انترک‌های من کلا از فرم‌های بداهه به وجود آمده‌اند؛ یعنی فرم‌هایی بداهه روی کاغذ کشیده می‌شدند و از داخل آن ها انترک بیرون می‌آید و با همون فَرمون بداهگی، اسم و سرزمینشون هم ساخته می‌شد و توی فوتوشاپ رنگ می‌شدند.»

پروژه دیگر مجتبی حیدرپناه در روزرنگ را اینجا ببینید.

انترکِ همیشه گرما دیده
انترک گرما دیده ی خوشحال در منطقه سرد سیر
انترک کرم دارِ کرم خوار

انترک چپکی فِیس در منطقه چپکی ها
انترک پیژامه پوشِ لذت برده از گل و بوش
انترک پشم در هوا. همسایه ی دم در هوا
انترک پشت به غروبِ لذت بخش نشسته و لذت از پشت به غروب آفتاب برده و لبخند رضایت بر لبانش آورده را می بینید.
انترک ِ اتش در دهان گشاده
انترک همیشه خوشحال در مکانهای کم اب
انترک زمین خوار نجومی
قُمبولک در غار زندگی کننده
انترک لمیده بر بالین در انترکستانِ شیراز
انترک دو آتیشه در منطقه فلفل خیز
انترک دم در هوا
انترک خیال به سرش زده در سرزمین خیال به سرزدگان
انترک در سرزمین blue ray خیز
انترک حصل خیز کننده!
نحوه ی به وجود اومدن انترک


 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.