مسابقه بین‌المللی تصویرگری کتاب کودک بولونیا 2016

نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا، با هدف تشویق تصویرگران کودک و نوجوان و نمایش آثار ارزشمند ایشان برگزار خواهد شد. مسابقه تصویرگری بولونیا ر ساله در دو بخش داستانی و غیرداستانی، کاتالوگی را منتشر می کند و این کاتالوگ راهنمای ارزشمندی برای ناشران، طراحان گرافیک، هنرمندان، معلمان، کتابداران و علاقمندان به کار تصویرگری محسوب می شود.
جزئیات مسابقه:
۱- آثار تصویرگری چاپ شده و یا چاپ نشده در دو سال گذشته قابل قبول خواهند بود.
۲- آثار باید بعد از اول ژانویه 2013 برابر با 12 دی 1391 خلق شده باشند.
۳-سن مجاز شرکت در مسابقه بالای هجده سال است و تصویرگران می توانند تنها در یکی از بخش¬های داستانی و یا غیرداستانی شرکت نمایند.
۴-استفاده از هر نوع تکنیکی برای شرکت در مسابقه آزاد است و محدودیتی از جهت رنگی و یا سیاه و سفید بودن آثار و استفاده از تکنیک کامپیوتری وجود ندارد (در زمینه آثاری که با تکنیک میکس تهیه می شود ،می بایست پرینت نهایی کار به همراه طراحی¬های اوریجینال ارسال شود).
۵- آثاری که در مسابقات پیشین بولونیا شرکت داده شده باشند، قابل قبول نیستند.
۶- متقاضیان می بایست فقط ۵ اثر تصویرگری چاپ شده یا چاپ نشده در حوزه کتاب کودک و نوجوان را که دارای یک عنوان مشترک باشند را برای مسابقه ارسال نمایند.
۷-  مهلت ارسال اثر تا 9 اکتبر 2015 برابر با 17 مهر 1394 خواهدبود.
۸- تکمیل فرم تقاضانامه به زبان انگلیسی بصورت on line و تهیه پرینت فرم
۹-تکمیل ۵ برچسب پشت هر اثر
۱۰-یک قطعه عکس ۴×۳
۱۱-ابعاد تصویرگری:
-در بخش غیرداستانی (۷۰×۵۰ سانتی متر)
-در بخش داستانی (۴۲×۳۲ سانتی متر)
۱۲-آثار قاب شده یا بزرگتر از ابعاد مذکور مورد قبول نخواهند بود.
۱۳-تصویرگری ها می بایست بر روی کاغذ یا مقوای قابل انعطاف با ضخامت حداکثر ۲ میلی متر تهیه شوند تا مشکلی از جهت اسکن کردن اثر پیش نیاید.
توجه:
آثار دارای مدارک و اطلاعات ناقص و یا اشتباه، توسط مسئولین برگزار کننده مسابقه مورد قبول قرار نمی گیرد لذا توصیه می شود نسبت به تکمیل مدارک و تهیه آثار با مشخصاتی که به آن اشاره شد در زمان تعیین شده دقت لازم را مبذول دارید.
آدرس ارسال آثار:
Bologna Children’s Book Fair – Mostra degli Illustratori
Piazza Costituzione, 6 – 40128 Bologna – Italy
Tel. 39 051 282494 – Fax 39 051 6374011
Email: illustratori@bolognafiere.it

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.