پیوند خوشنویسی و گرافیک در آثار مسعود نجابتی

دیدن آثاری که با آگاهی، خوشنویسی ایرانی را با هنر گرافیک تلفيق کرده‌اند؛ شوق‌انگیز و لذت بخش است. این آثار دو ویژگی مهم دارند: در درجه اول قابلیت‌های نهفته ى خوشنویسی را آشکار می‌کنند و دیگر این که مسیر عبور جدیدی را در مقوله ى گرافیک دیزاین باز می‌کنند. پوسترها و نشانه های مذهبی در فضاسازی و یادآوری موضوعات، بسیار کاربردی و پرمصرف عمل می‌کنند. ایجاد و معرفی فضاهای تازه و متفاوت، نیاز اساسی این بخش است و البته با افزایش آگاهی مخاطبان، مسیرهای غلط و مشوش نیز کنترل می شود.
در این پست، سه پروژه از پوسترهای مسعود نجابتی را با موضوع «محرم» به نمایش خواهیم گذاشت. این مجموعه محل تلاقی و پیوند هنر خوشنویسی و طراحی گرافیک است. جایی که ترکیب بندی‌ها و نگاه گرافیکی، خطوط را در اختیار خود گرفته و از قاعده اصلی خود جدا کرده است و در عین حال آگاهی های خوشنویسی نیز در پایه‌های آن همچنان باقى ست.
مسعود نجابتی، متولد ۱۳۴۶ کارشناس ارشد گرافیک از دانشگاه هنر است. او علاوه بر تدریس، به صورت فعال و تخصصی در حوزه گرافیک مذهبی مشغول به فعالیت است.

www

Poster 01   e Poster 02  Poster 103 mousazadeh  eeee Poster 03

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.