چهره هنر انقلاب

چهره هنر انقلاب در سال ۹۸ مشخص شد

حسن روح الامین نقاش ایرانی که که عمدتاً صحنه‌های عاشورا را تصویر کرده، به عنوان چهره هنر انقلاب سال ۱۳۹۸ از میان ۵ کاندیدای نهایی معرفی شد.

به گزارش  روزرنگ و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاح برنامه‌های «هفته هنر انقلاب اسلامی» چهارشنبه 18 فروردین با معرفی چهره هنر انقلاب اسلامی 1398 برگزار شد. در این مراسم حسن روح الامین نقاش ایرانی که که عمدتاً صحنه‌های عاشورا را تصویر کرده، به عنوان چهره هنر انقلاب سال 1398 از میان 5 کاندیدای نهایی معرفی شد.

5 کاندیدای نهایی چهره هنر انقلاب 99 شامل جواد افشار، صابر شیخ رضایی، غلامرضا صنعتگر، حسن روح الامین و محسن کاظمی بودند که سال گذشته به دلیل پاندمی کرونا مراسم پایانی و معرفی این چهره برگزار نشد.

بر این اساس، «هفته هنر انقلاب اسلامی» در سال 1400 از 18 الی 25 فروردین از سوی حوزه هنری با برپایی مجموعه رویدادهایی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

همچنین پس از بررسی کاندیدهای نهایی چهره هنر انقلاب 99 شامل علی‌محمد مؤدب شاعر و منتقد ادبی و مؤسس شهرستان ادب، وحید یامین‌پور پژوهشگر و نویسنده، محمدرضا دوست‌محمدی طراح گرافیک و تصویرساز، افشین علا شاعر و پژوهشگر ادبی و جلیل سامان فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و کارگردان، از میان آنها چهره سال هنر انقلاب 23 فروردین ماه به صورت آنلاین معرفی می‌شود.

هر سال هفته سوم فروردین همزمان با سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی، به عنوان «هفته هنر انقلاب» نامگذاری شده و در این ایام در مراسمی چهره سال هنر انقلاب معرفی می‌شود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.