بفتا ۲۰۲۰؛ جایزه بهترین انیمیشن برای «مریم مهاجر»

مراسم بفتا ۲۰۲۰ یا همان جوایز آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا ( BAFTA) که تاکید عمده ای روی تولیدات بریتانیایی در حوزه سینما و تلویزیون دارد یکشنبه شب این هفته در لندن برگزار شد که با درو شدن جایزه ها توسط فیلم درام جنگی «۱۹۱۷» ساخته سم مندس و البته یک سورپرایز برای ایرانی ها همراه بود. مریم مهاجر، انیمیشن ساز ایرانی-بریتانیایی شب گذشته توانست برای انیمیشن «پدربزرگ عاشق پیشه» (Grandad Was a Romantic) جایزه بهترین انیمیشن کوتاه این مراسم را به خود اختصاص داد.

مریم مهاجر در تهران متولد شده و در سال ۲۰۰۰ و پس از نقل مکان به بریتانیا وارد عرصه انیمیشن سازی شد و پس از دریافت جایزه خود، آن را به مردم ایران تقدیم کرد. «پدربزرگ عاشق پیشه» داستان دختربچه ای را روایت می کند که ماجراهای عاشقانه پدربزرگش را بازگو می کند که تنها با دیدن یک عکس عاشق شده و گذشت زمان نیز از عشق او به همسرش نمی کاهد. در بخش های اصلی مراسم بفتا ۲۰۲۰ بسیاری از جوایز به همان هایی رسید که از قبل تصور می شد و شباهت های زیادی میان برندگان بفتا و دیگر جوایز معتبر سینمایی و تلویزیونی در ماه های اخیر وجود داشت.

مراسم بفتا 2020 یا همان جوایز آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا ( BAFTA) که تاکید عمده ای روی تولیدات بریتانیایی دارد شب گذشته در لندن برگزار شد.

بهترین فیلم بلند انیمیشن:

  • Frozen II
  • Klaus
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  •  Toy Story 4

منبع


image 
imageimageimage