فراخوان دوسالانه‌ی بین المللی پوستر بولیوی ۲۰۱۷

فراخوان دوسالانه‌ی بین المللی پوستر بولیوی ۲۰۱۷ منتشر شد و پریسا تشکری به عنوان یکی از اعضای هیات داوران در این دوسالانه حضور خواهد داشت. بینال پوستر بولیوی مهمترین رویداد بین المللی در بولیوی و منطقه آمریکای جنوبی در زمینه طراحی و ارتباطات بصری است و هر دوسال یک‌بار از تمامی دانشجویان طراحی گرافیک، طراحان گرافیک حرفه‌ای، هنرمندان تجسمی، عکاسان و تمامی پوسترسازان جهان دعوت می‌کند تا در این دوسالانه شرکت کنند. در این دوره طراحان گرافیک تا تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۱۷ یعنی 20 اسفند 1395 فرصت خواهند داشت تا حد اکثر 5 پوستر را برای شرکت در این رویداد ارسال کنند.

• بخش های مسابقه و قوانین:
پوسترهای منتشر شده
بخش:A بخش فرهنگی و رویدادها
بخش:B پوسترهای اجتماعی و سیاسی
بخش:C پوسترهای تبلیغاتی و خدمات و محصولات تجاری
پوسترهای منتشر نشده
بخش:D با موضوع ضایعات الکترونیکی
بخش:E پوسترهای متحرک و گیف با موضوع آزاد
لطفا فرم شرکت در دوسالانه را از اینجا دانلود نمایید.

قوانین دوسالانه برای حضور طراحان:
• هر طراح می تواند تا 5 اثر برای دوسالانه ارسال نماید.
• در بخش D پوسترهای به شکل مجموعه پذیرفته نخواهند شد و در بخش E یعنی پوسترهای متحرک نیز هر طراح تنها دو اثر می تواند ارسال کند. (توجه کنید که در این دوره از دوسالانه پوسترهای سری یک اثر واحد حساب نخواهند شد و هر کار از یک مجموعه یک اثر محسوب می شود)
• پوسترهای بخش منتشر شده می بایست بین 2015 تا 2017 طراحی شده باشند.
• تکنیک طراحی و نحوه ی چاپ آزاد می باشد. در بخش A،B و Cاندازه پوسترها نباید کمتر ۶۰ x ۴۰ سانتی متر باشد.
• ابعاد آثار بخش D باید ۱۰۰ x ۷۰ سانتی متر و عمودی باشد.
• در بخش Eپوسترهای متحرک می بایست در سایز 500 x 691 پیکسل ِ عمودی به مدت 15 ثانیه در نظر گرفته شوند.
• در بخش D و E پوسترها نباید قبلا از طریق رسانه های چاپی و یا در فضاهای دیجیتالی و مجازی منتشر شده باشند و در بخش D شرکت کنندگان می بایست پوسترشان را بر مبنای توضیحاتی که در توضیح مربوط به این بخش که در انتهای فراخوان آمده ؛ طراحی کرده باشند.

screen-shot-2016-09-28-at-9-35-23-am

• درباره ی ارسال اولیه آثار از طریق اینترنت به نکات توجه کنید.
• طراح می بایست از طریق یک ایمیل واقعی و فعال آن را ارسال کند و مکالمات آینده نیز از طریق همان ایمیل انجام خواهد شد.
• ارسال فایل از طریق ایمیل های متفاوت قابل قبول نخواهد بود.
• پوسترهای سری یک اثر مستقل حساب نخواهند شد.
• لطفا پیش از آپلود آثارتان آن ها را از لحاظ فرمت و سایز و سایر مشخصات چندین بار چک و کنترل نمایید.
نحوه ی ارسال اولیه ی آثار:
• ابتدا وارد سایت www.bicebe.com/SubmitPoster شوید.
• اطلاعات مورد نیاز را به زبان انگلیسی یا اسپانیایی پر کنید.
• در بخش A-B-C & D فایل های خود را تا سایز حداکثر 60 سانتیمتر در بلندترین طول آن با فرمت JPG / 300 dpi/ RGB /Compression 8ارسال کنید. حجم فایل ارسالی نباید بیشتر از MB 10مگابایت شود.
• برای بخش E پوسترهای متحرک خود را با فرمت GIF و با مشخصات 500×691 pixel عمودی و زمان 15 ثانیه و با حجم حداکثر 2 مگابایت ارسال کنید.
در صورت ارسال فایل ها با شرایط درست و منطبق در فراخوان طی 48 ساعت ایمیل تایید را دریافت خواهید کرد. لطفا برای جلوگیری از خطا در ارسال درست آثارتان از فرستادن هر اثر بیش از یک بار خودداری کنید.
آخرین مهلت ارسال فایل پوسترها: جمعه /20 اسفند 1395 / ۱۰ مارس ۲۰۱۷

• درباره ی ارزیابی و انتخاب آثار
• تمامی آثار ارسال شده توسط کمیته ای متشکل از هنرمندان، طراحان، تصویرسازان و برنامه ریزان نمایشگاهی بینال بولیوی BICeBeانتخاب خواهند شد.
• اعلام رسمی پوسترهای منتخب در روز دوشنبه 24 آپریل مصادف با 4 اردیبهشت 1396 از طریق وب سایت دوسالانه و شبکه های اجتماعی وابسته خواهد بود.
• شرایط ارسال آثار نهایی به دوسالانه
• طراح موظف است از هر پوستر انتخاب شده دو نسخه پرینت ارسال کند.
• پوسترهای انتخاب شده می بایست، طبق شرایطی که در فرم قوانین و مقررات مسابقه آمده است باید به آدرسی که از طریق ایمیل به شما داده خواهد شد و از طریق پست عمومی ارسال شود. فرم مربوط به هر پوستر را با چسب نواری پشت پایین سمت راست پوستر بچسبانید و بفرستید.
• پوسترها می بایست تا حداکثر 35 روز پس از اعلام نام طراحان منتخب ارسال شده و به دست دوسالانه رسیده باشند.
• درج جمله ی No Commercial Value بر روی بسته ها الزامی است و دوسالانه پرداخت هیچ گونه هزینه ی اضافه ای را برای پست های خصوصی مانند& … DHL FEDEX ,را بر عهده نخواهد گرفت.
• به منظور بالا بردن کیفیت ارائه آثار، دوسالانه از پذیرش آثار صدمه دیده معذور است.

• در باره شرایط فراخوان
• این دوسالانه حق چاپ آثار را برای موارد مرتبط با نمایشگاه محفوظ می دارد.
• پوسترهای منتخب بخشی از اموال دوسالانه خواهند بود.
• دوسالانه حق دارد از ورود پوسترهایی که در آن ها به ملیت، فرهنگ، مذهب و نژادی توهین شده باشند جلوگیری کند و آن ها را از دور مسابقه حذف خواهد کرد.
• پوسترهای اعضای هیات انتخاب و داوری تنها می توانند در نمایشگاه حضور پیدا کنند و از بخش مسابقه کنار خواهند رفت.
• درباره هیات داوران
هیات داوران دوسالانه بین المللی پوستر بولیوی در این دوره تشکیل شده از طراحان بین المللی که حضورشان در این رویداد باعث افتخار ماست و در طی یک هفته برگزاری بینال، برندگان دوسالانه را انتخاب و اعلام خواهند کرد.

• جوایز
بخش A/B/C
برنده نفر اول: مدال بینال + دیپلم
برنده نفر دوم: مدال بینال + دیپلم
برنده نفر سوم: مدال بینال + دیپلم
بخش D
جایزه ی نفر اول: 4000 دلار آمریکا
جایزه ی نفر دوم: مدال بینال + دیپلم
جایزه ی نفر سوم: مدال بینال + دیپلم

بخش E
برنده نفر اول: مدال بینال + دیپلم
برنده نفر دوم: مدال بینال + دیپلم
برنده نفر سوم: مدال بینال + دیپلم
طراح برگزیده ی بولیوی
مدال بینال + دیپلم
بهترین طراح پوستر بولیوی در بخش D / ضایعات الکترونیکی
جایزه ی نقدی 1000 دلار آمریکا + جوایز دیگر حامیان دوسالانه

توضیح بخش آثار منتشر نشده/ D : با موضوع ضایعات الکترونیکی
با توجه به توسعه ی فن آوری دهه های اخیر، تجمع زباله های الکترونیکی (e-waste) یکی از سریع ترین نوع رشد ضایعات در جهان است.
سال های زیادی است که تکنولوژی در خدمت جوامع و مردمی که اکنون بیش از هر زمان دیگری به تصویر وابسته هستند قرار گرفته است و اگر چه هنوز هم شکاف گسترده ای بین کشورها در دسترسی به ابزارهای الکترونیکی دیده می شود اما باز هم 42 % از مردم جهان توسط دستگاه ها و ابزارهای الکترونیکی که به صورت روزانه استفاده می کنند احاطه شده اند و این وضعیت اکنون بسیار طبیعی و روزمره به نظر می رسد، تا جایی که توسعه ی ابزارها و رسانه ها را به نوعی علامت پیشرفت و گسترش خودمان می دانیم.
اما از آن جا که هر چیزی دارای آغاز و پایانی است، این شکل از توسعه نیز تا جایی جذاب به نظر می رسید. اما اکنون به یکی از بزرگترین مشکلات بشر تبدیل شده است و انگار در تناقض با ایده ی اصلی تولیدشان می باشد.
همه ی ما روزانه به تولید زباله های الکترونیکی e-waste به نوعی کمک می کنیم. بیش از 46 میلیون تن در سال زباله ی الکترونیک تولید می شود که به طور میانگین 6 کیلوگرم به ازای هر ساکن این سیاره است. WEEE (زباله های برقی و تجهیزات الکترونیکی) ممکن است حاوی مواد شیمیایی مضر و فلزات سنگینی چون بریلیوم، کروم، کادمیوم، آرسنیک، سلنیوم، آنتیموان، جیوه و سرب و … باشد.
حدود 60٪ از زباله های الکترونیکی، شامل لوازم کوچک و بزرگ خانگی، از یخچال و ماشین لباسشویی، توستر، جاروبرقی و غیره هستند و 7٪ از تلفن های همراه، کامپیوتر، پرینتر و سایر تجهیزات فن آوری اطلاعات تشکیل شده اند . زباله های الکترونیکی پر هستند از اجزای سمی که وقتی در معرض هوا، آفتاب یا باران قرار می گیرند واکنش نشان می دهند وموجب آلودگی هوا، آب و خاک می شوند. دیر یا زود این مواد وارد بدن ما و کودکان مان شده و باعث بیماری می شوند.
متاسفانه تنها 17 % از این زباله ها در جهان بازیافت می شوند و این یک چالش واقعی است برای ایجاد سیاست های پایدار، که شرایط زندگی و پاکیزگی محیط زیست را از طریق بازیافت بهبود بخشد. بازیافت قطعا تنها راه حل تحول و کاهش ضایعات الکترونیکی و ایجاد سود و منابع برای تولید مجدد خواهد بود.
با توجه به تحقیقات دانشگاه وابسته به سازمان ملل متحد، تغییر در نگرش مصرف کننده نیز می تواند این مشکل را کاهش دهد. ارزیابی قیمت، پرسش از طول عمر کالا و شیوه ی مصرف صحیح راه حل های خوبی برای تغییر در این نگرش هستند.
ما باید بازارهایی ایجاد کنیم که مسئولیت مدیریت زباله های الکترونیکی و نقش تولید کنندگان در آن مشخص باشد در عین حال که آگاهی مصرف کننده را نیز نسبت به محصولی که خریداری و یامصرف می کند و همچنین راه بازیافت آن بالا ببریم.
باید بدانیم که مشکل زباله های الکترونیکی نه فقط به تولید کنندگان بر می گردد، که سیاست های کلی که در ایجاد حرص و ولع در مصرف اغراق آمیز، زیاده روی در خرید محصولات الکترونیکی و تشویق بی رویه مصرف کنندگان به استفاده دخیل هستند را نیز در بر گیرد و اصلاح کند. این تغییرات به همه ی ما بر می گردد و همه به یک اندازه در آن شریک هستیم.
اطلاعات بیش تر در سایت : http://www.bicebebolivia.com/


image 
imageimageimage
 1. لینکی که برای ثبت نام اولیه داده شده فعال نیست و تو سایت اصلی هم من نتونستم جایی برای ثبت نام پیدا کنم، میتونید راهنماییم کنید؟

 2. روزرنگیا سلام
  در رابطه با مسابقه پوستر اسکوپیه که خیلی وقت پیش در روزرنگ منتشر شد سوالم اینه که هزینه داره ؟ نداره ؟ چطوریاست ؟ آخه من رفتم گفت یه ایمیل بده بعد گفت باس ثبت نام کنی بعد که ایمیل دادم گفت باس اسیستنت پیدا کنی من نمیدونم منظورش چیه از اسیستنت؟ یعنی همکار، دستیار ، پشتوانه مالی خیلی به موضوعش فکر کردم خیلی بابتش زحمت کشیدم الان که میخوام کارمو بفرستم بلد نیستم چون انگلیسیمم خوب نی نمیدونم چیکار کنم آخرین مهلتشم ۹ آبانه یعنی چند روز دیگه خواهش میکنم اگه کسی میتونه و مراحلشو بلده کمکم کنه . لطفا بچه ها

 3. خانوم تشکری کاش پیاممو ببینی مثل بقیه مسابقه ها که تو روزرنگ بود انقد واضح توضیح دادین منو هم درمورد این مسابقه راهنمایی کنی کاش یکی بگه چطوری مرحله به مرحله ثبتنام کنم بچه ها الانم اصلا وقت سرزنش نیست که بگین برو انگلیسی یاد بگیر بابا من ساخته شدم واس پوستر طراحی کردن الانم حالم واقعا خوب نیست خدا میدونه چقد منتظر بودم تا بفرستم کارمو برا این اسکوپیههه

 4. رها جان، ممنون از لطفت، پیغامت از طریق روزرنگ برای من ارسال شد و در بخش فراخوان اسکوپیه توضیحاتی برایت نوشتم.
  تجربه شخصی من نیز در زمینه‌ی زبان سالها پیش مثل تو بود اما با تمام مشغله ای که داشتم و با توجه به اهمیتش زمان گذاشتم و حلش کردم.
  پس توصیه ام اینه که حتما زبان انگلیسی رو به طور جدی دنبال کنی.
  قربانت

 5. دوستان روزرنگ و خانم تشکری سلام. عرض ادب و خسته نباشید.
  در بخش اول پوسترها اشاره شده به پوسترهای منتشر شده که مجاز هستن در این رویداد شرکت کنند.
  سوال: منظور از انتشار حتما انتشار چاپی هست یا اثری که چاپ نشده ولی در وبسایت رسمی یک رویداد منتشر شده شامل میشود؟

  تشکر: پویا

 6. سلام خانم تشکری میشه لطفا جواب من رو هم بدهید؟ من یکبار پوسترهایم را ارسال کردم. ولی الان متوجه شدم که سایز دوتا از کارها بیشتر از 10 مگابایت بوده. الان حجمش رو کردم می تونم آثارم رو دوباره بفرستم؟ لطفا جواب بدبد وقت زیادب نمونده.

 7. سلام وقتی اثرم رو اپلود میکنم ارور میده که حتما باید یک پوستر معتبر داشته باشید اخه منظورش چیه ؟ من تو بخش d اثر ارسال کردم ولی هیچ جوری نمیشه سایز کارم هم 100 در 70 هست طبق همون چیزی که گفته شده اما چرا نمیشه اخه، دو روز دیگه هم بیشتر نمونده….چیکار کنم؟ خانم تشکری میشه جوابمو بدین؟ خیلی برا پوسترام وقت گذاشتم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *