برندگان بخش گرافیک دیزاین فستیوال بین المللی گاو (COW) اوکراین اعلام شد. بنا بر اعلام سایت برگزاری این مسابقه، هیات داوران متشکل از: مارک پروکین (Marc Praquin) از فرانسه، لی شو (Li Xu) از چین، مارینا بلایارستِوا (Marina Beloyartseva) از اوکراین، ناتالیا موزیچنکو (Natalia Muzichenko) از اوکراین، مهدی سعیدی (Mehdi Saeedi) از ایران، ژونا وو (Zhonghao Wu) از چین، ،بیونگ چوی ( Byoung Choi) از کره وآلن رازگور (Alon Razgour) پس ازبررسی بیش از 400 اثر از 23 کشور مختلف دنیا نهایتا 172 اثر را شایسته شرکت در نمایشگاه و 31 اثر را به عنوان برندگان این مسابقه اعلام کردند. در بین برندگان نام زهره سلیمی (برنده جایزه دوم بخش طراحی کارت پستال) و آزاده قلی زاده لداری ( دیپلم افتخار بخش بسته بندی) از ایران و در بین شرکت کنندگان بخش نمایشگاهی این مسابقه اسامی 29 ایرانی به نامهای: ابوذر محمدی، علی معصوم بیگی، امیر بایرامی، امیر محمود بازیار، آزاده قلی زاده لداری، احسان قاسمی نیا، حمید حاجی محمدی،ایمان یزدان پژوه، کیانوش بهرامی رشتیانی، کیمیا نارستان، مهدی افشاری، مهتاب اسلامیه، مجید بهرامی، مرجان سادات محمودی، مریم ابراهیمی حصاری، مریم رمضانی، مهدی گودرزی، مینا محمود نسلیانی، نازیلا تبریزی،ندا علیپور جاویدی، رضا جعفری جم، رضا زرشکی، روزبه راور، سپیده قندباری، سمیه سلطان علیان، تینا آقاجانی، یاسر عبدی، زهره سلیمی و سودابه حسن زاده دیده میشود.
نمایشگاه آثار راه یافته از 22 نوامبر تا 8 دسامبر 2015 در شهر اوکراین در حال برگزاری است.فستیوال بین المللی گاو اوکراین هر ساله توسط انجمن صنفی طراحان اوکراین و با همکاری استودیو دیزاین Baranovska&Menkiv برگزار میشود.
بخش پوستر اصلی فستیوال:
جایزه اول:هی کان، چین (He Can, China)
جایزه دوم:ژوئائو پاپی، برزیل ( João Papi, Brasil
جایزه سوم: یی یوتیان، چین / Ye Youtian, China
آلا سروچان، اوکراین / Alla Sorochan, Kiev, Ukraine
برنده دیپلم افتخار این بخش: کایان کوک، هنگ کنگ / Kayankwok, Hong Kong
بخش پوستر
جایزه اول: هی کان، چین / He Can, China
جایزه دوم: وانگ شانینگ، آمریکا / Wang Shangning, USA
جایزه سوم: لوئییس آنتونیو ریورا رودریگز، مکزیک / Luis Antonio Rivera Rodriguez, México
بخش لوگو
جایزه اول: آلکسی لیوگرو، قرقیزستان / Alexey Lysogorov, Kyrgyzstan
جایزه دوم: آلکسی لیوگرو، قرقیزستان / Alexey Lysogorov, Kyrgyzstan
جایزه سوم: اِدی بِرک، اسلووانی / Edi Berk, Slovenia
بخش طراحی کارت پستال
جایزه اول: مارگاریتا ژورنوا، اوکراین / Margarita Zhurunova, Cherkassy, Ukraine
جایزه دوم: زهره سلیمی، ایران / Zohre Salimi, Iran
جایزه دوم: ویکتوریا پودنبسنیا، اوکراین / Victoria Podnebesnaya, Cherkassy, Ukraine
جایزه سوم: یاروسلاوا ناستوبرکو، اوکراین / Yaroslava Nastoburko, Kharkov, Ukraine
بخش بسته بندی
جایزه اول:وو یوآن، چین / Wu Yuan, Chen Yongjun, China
جایزه دوم:مارسل شیشنوو از استودیو بریو bureau ، قرقیزستان / I-media creative bureau, Marcel Sheyshenov Kanat Karapashov, Bishkek, Kyrgyzstan
جایزه سوم: یاروسلاوا ناستوبرکو، اوکراین / Yaroslava Nastoburko, Kharkov, Ukraine
برنده دیپلم افتخار این بخش:آزاده قلی زاده لداری، ایران / Azadeh Gholizadeh Ledari, Tehran, Iran
بخش طراحی صنعتی
جایزه اول:گنادی افرمُو، اوکراین / Gennadiy Efremov, Cherkassy, Ukraine
جایزه دوم: موزیکینا اِی، اوکراین / Musikhina A., Zaporozhye, Ukraine
جایزه سوم: پِرتسوا اِی، اوکراین / Pertseva A., Zaporozhye, Ukraine
جایزه سوم: آلکساندر میکولاپ، اوکراین / Alexander Mikholap, Cherkassy, Ukraine
بخش طراحی داخلی
نفر اول: کورونتس وی، اوکراین / Koronets V., Zaporozhye, Ukraine
نفر دوم:کورونتس وی، اوکراین ( دو جایزه گرفته) / Koronets V., Zaporozhye, Ukraine
نفر سوم: لوگوینوو پی، اوکراین / Logvinov P., Zaporozhye, Ukraine
بخش دست سازهای خلاق
نفر اول: ایرینا پورتنسکو، اوکراین / Irina Protsenko, Zaporozhye, Ukraine
نفر دوم: والریا پارکوتا، اوکراین / Valeria Parkhuta, Zaporozhye, Ukraine
نفر سوم: آلینا لزنیاک، اوکراین / Alina Lesnyak, Zaporozhye, Ukraine