نرم‌افزار Character Animator
نرم‌افزار Character Animator

ادوبی نسخه جدید (23.0) نرم‌افزار Character Animator را منتشر کرد

ادوبی نسخه جدید،‌ نرم‌افزار انیمیشن‌سازی Character Animator، را منتشر کرد. در این نسخه جدید بیش از 350 نوع حرکت برای ساخت شخصیت‌ها اضافه شده است.

ایجاد شخصیت با تقلید حرکات کاراکترهای گرافیکی

نرم‌افزار Character Animator برای اولین بار در سال 2017 منتشر شد؛ این ‌نرم‌افزار با تقلید و کپی‌کردن حرکات لب‌ها و صورت کاراکتر گرافیکی و سپس هماهنگ‌سازی آن‌ها شخصیت‌های کارتونی تولید می‌کند.

در نسخه جدید، ابزارهای graph editing و keyframe برای ادیت شخصیت‌ها به صورت آفلاین اضافه شده‌اند.

از ‌نرم‌افزار Character Animator هم به صورت گسترده در ساخت ویدیوهای یوتیوب و هم در تولید سریال‌های تلویزیونی آمریکا مانند Our Cartoon President استفاده می‌شود. هم‌چنین، این ‌نرم‌افزار در سال 2020 برنده جایزه Emmy شده است.

مجموعه حرکات جدید در نرم‌افزار Character Animator

در ابتدا، این ‌نرم‌افزار تنها می‌توانست حرکات صورت و بالاتنه کاراکترها را تقلید کند، اما اکنون می‌تواند حرکات تمام بدن کارکترها را تقلید و کپی کند.

علاوه بر این قابلیت، گزینه Motion Library نیز به این ‌نرم‌افزار اضافه شده است. این گزینه دارای بیش از 350 نوع حرکت مختلف مانند رقصیدن، مبارزه‌کردن، پیاده‌روی، دویدن و پرش است. کاربران می‌توانند هنگامی که تقلید و کپی حرکات کاراکترها سخت بود از این 350 حرکت استفاده کنند.

هزینه و دسترسی

نرم‌افزار Character Animator اکنون برای Windows 10+ و macOS 11.0+ در دسترس است.

کاربرانی که اکانت ادوبی دارند می‌توانند به صورت رایگان از نسخه  Starter Mode استفاده کنند؛ اما کاربرانی که می‌خواهند به نسخه اصلی آن دسترسی داشته باشند باید برای اشتراک ماهانه مبلغ 82.49 دلار و برای اشتراک سالانه مبلغ 599.88 دلار پرداخت کنند.مریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.