9 نکته مهم قبل از شروع به عنوان یک Freelancer

برای افراد زیادی در بین ما، فعالیت به عنوان یک هنرمند آزاد تمام وقت Freelance به مثابه یک رویای به تحقق پیوسته است. ما رییس خودمان می‌شویم، ساعتهای کاری خود را داریم و مسئول موفقیتهای خودمان هستیم. همه اینها خوب به نظر می‌آیند و همین طور هم هست اما فعالیت به عنوان یک هنرمند آزاد و مستقل برای همه نیست. در حالی که برخی از هنرمندان آزاد در مبدل شدن به رییس خود، موفق می‌شوند، دیگران متوجه می‌شوند که آنها آنچنان که باید در کار برای خود خوب نیستند. در اینجا می خواهیم 9 نکته ای را که شما باید در مورد Freelance بودن بدانید برایتان بگوییم:

1- شما به تنهایی کار خواهید کرد
هنرمند مستقل و آزاد می‌تواند یک حرفه تنها باشد. در حالی که شما در شغل قبلی دقیقاً در وسط فشار و شلوغی یک محیط اداری کار می‌کردید، اما حالا شما دور از خانه و در انزوای ظاهری به کار مشغول هستید.
2- شما مسئولیت خود را حفظ می‌کنید
یک هنرمند مستقل و آزاد تمام وقت بدین معنی است که شما مسئولیت خود را بر عهده دارید و بیش از پیش کار می‌کنید. کسی در اطراف شما نیست که شما را کنترل کند که چقدر از کار را انجام داده‌اید یا آیا با اهداف خود جلسه برگزار کرده‌اید یا خیر، بنابراین شما باید مسئول کنترلی برای خود باشید.
3- شما باید نظم خود را حفظ کنید.

wake-up-late


زمانی که شما به عنوان هنرمند مستقل و آزاد فعالیت خود را برای اولین بار آغاز می‌کنید، بسیار اغوا کننده است که تمام زمان را به خود اختصاص داده و تا شب هنگام به کار مشغول باشید. اما آنچه که این کارهای شبانه انجام می‌دهد این است که شما به هنگام بیداری صبح بسیار خسته هستید. سپس شما فکر می‌کنید که از آنجایی که شما برای خود کار می‌کنید، شما می‌توانید ساعتهای خواب خود را تنظیم کنید. این جایی است که شما مرتکب اشتباه می‌شوید.
4- شما باید با مشتریان سروکار داشته باشید!
زمانی که با مشتریان در ارتباط هستید، باید در برخورد با آنها، مؤدب، صریح و سودمند باشید. هیچ جایی برای غضب و طعنه وجود ندارد، حتی زمانی که آنها نفرت انگیز به نظر می رسند. اینگونه فکر کنید: مشتری شما اکنون رییس شماست و شما باید با او مانند یک رییس رفتار کنید.
بسیاری از مشتریان با هنرمندان Freelance کار می‌کنند که کار با آنها همیشه آسان نبوده و خارج شدن از طرز فکر آنها و حتی تحویل پروژه کامل همیشه صورت نگرفته است. اما شما سفارش دهنده خود را با تحویل به موقع شگفت زده کنید که از آن پس شما مسیر هموارتری برای پیمودن مسیر خود خواهید داشت.
5- شما باید مذاکره کردن را بیاموزید

learn-difference


شما باید قادر باشید تا به طور منطقی مذاکره کنید. هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد اگر با نرخهای پایین‌تر کار خود را آغاز کنید تا زمانی که شما با کسب وجهه برای خود، آنها را به تدریج افزایش داده و همیشه بهبود مهارت خود را برای پرداختهای بالاتر تنظیم کنید.
6- شما نباید اجازه دهید که احساسات بر شما غلبه یابند
کار آزاد هیچ حائلی بین شما و مشتری خشمگین، تقاضاهای غیرمنطقی و عدم پذیرشها ایجاد نمی‌کند. در این حیطه بجای این که پیشنهادات و گزارشات کاری را از رییس خود یا یک همکار بشنوید، شما آن را مستقیماً از مشتری یا سفارش دهنده خواهید شنید. پس صبور باشید.
7-حوزه فعالیت خود را در بازار بشناسید
به عنوان یک هنرمند مستقل شما باید به روز باشید و بدانید که در کدام حوزه می خواهید فعالیت و کسب درآمد کنید.
8-شما به دوستان و خانواده خود نیاز دارید
قبل از اینکه این تصمیم را بگیرید که می خواهید به عنوان یک فرد مستقل فعالیت کنید از این مطمئن شوید که خانواده شما از تصمیم شما آگاه باشد. وقتی که شروع به فعالیت می کنید، استرس کاری آن بیشتر است. بیشتر وقت خود را باید صرف پیدا کردن مشتری و سفارش دهنده بکنید. بنابراین بد نیست یک حامی نه به عنوان حامی مالی بلکه روحی داشته باشید.
9-پس انداز لازم را داشته باشید
اگر قبل از شروع در شغلی ثابت کار می کردید، بهتر است مقداری هزینه های اولیه را برای خود ذخیره کرده باشید چون همانطور که گفته شد در ابتدا شما باید خودتان دنبال سفارش دهنده باشید تا اینکه کاملا جا افتاده شوید و شرایط کاری مستقلتان ثبات پیدا کند.

در آخر کلید موفقیت در این زمینه این است که آن را جدی بگیرید و به آن به عنوان یک تجارت نگاه کنید، چون شما خودتان مدیرعامل خودتان هستید پس همانند آن عمل کنید.

منبع


image 
imageimageimage