Fresco
Fresco

نسخه جدید (4.0) نرم افزار Fresco منتشر شد

شرکت ادوبی نسخه جدید Fresco، نرم افزار تخصصی نقاشی دیجیتال مخصوص تبلت، را در اختیار کاربران خود قرار داد‌. در این نسخه، براش‌های پیکسلی جدید و گزینه‌ای برای انتخاب هم زمان چند فایل قرار داده شده است.

بلند کردن جلوه های رنگ طبیعی به کمک ابزارهای raster و vector

کاربران می‌توانند به کمک براش‌های مختلف این نرم افزار مانند براش Vector, live brushes یا Pixel طرح های دو بعدی در سبک‌های مختلف در تبلت‌های خود بکشند.

هم چنین، این نرم‌افزار مانند فتوشاپ از قابلیت انتخاب و پردازش ماسک، انتخاب هم زمان چند لایه و سیستم تطبیق رنگ نیز پشتیبانی می‌کند.

نسخه 3.0 این نرم افزار که سال پیش عرضه شد، دارای گزینه برای افزودن حرکات به تصاویر بود. این قابلیت هم به صورت دستی و با انتخاب جداگانه هر فریم و هم به صورت خودکار قابل اجرا است .

براش‌های مدادی جدید و ارتقا سیستم سازماندهی فایل‌ها

شرکت ادوبی تصمیم دارد تا نرم افزار Fresco را هر ماه بروزرسانی کند‌. در نسخه مخصوص آیپد و آیفون، براش‌های مدادی برای کشیدن خطوط اضافه شده‌اند و اکنون می‌توان چندین فایل مختلف را هم زمان برای انتقال و یا حذف انتخاب کرد.

از قابلیت‌های جدید دیگر این نرم افزار می‌توان به ابزار Liquify اشاره کرد. ایراد و اشکالات تصاویر به کمک این ابزار اصلاح و برطرف می‌شوند.

هم چنین، ابزار Free Transform نیز به منظور تغییر پرسپکتیو تصاویر در اختیار ‌کاربران قرار داده شده است.

هزینه و سیستم مورد نیاز

نسخه جدید Fresco برای سیستم‌های iOS 14.0+، iPadOS 14.0+ و Windows 10+ در دسترس است. هم‌چنین، به کمک قلم Surface و یا Wacom Pro این نرم‌افزار بر روی سیستم‌های ویندوز قابل استفاده است و بر روی پردازنده‌های گرافیکی AMD، Intel و Nvidia نیز اجرا می‌شود.

منبع


image 
imageimageimage