Substance 3D Designer
Substance 3D Designer

ادوبی از Substance 3D Designer 12.2 رونمایی کرد

بروزرسانی نرم افزار Substance 3D Designer منتشر شد و این به‌روز رسانی از پردازنده‌های سری M اپل پشتیبانی می‌کند و سرعت انجام برخی از تسک ها را در مک بوک‌های جدید اپل نسبت به پردازنده‌های قدیمی اینتل، تا دو برابر افزایش می‌دهد. پشتیبانی Native Apple Silicon باعث بهبود عملکرد مک های جدید شده است.


تغییرات اصلی در Substance 3D Designer 12.2 چندان جالب بنظر نمی رسد: این اتفاق هم می‌تواند به این دلیل باشد که نسخه جدید در برنامه‌های Substance عرضه می‌شود، و هم به این دلیل که Adobe در انتشار نسخه جدید عجله کرده‌است.
ماه گذشته ادوبی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که Substance 3D Designer در نسخه های قبلی نیز از پردازنده‌های سری M اپل پشتیبانی می‌کرده‌است، اما با انتشار نسخه جدید مشخص شد که این ادعا اشتباه بوده‌است.
همچنین، ادوبی اعلام کرده است که Substance 3D Designer در Silicon Macهای اپل با سرعتی 2 برابر مک‌های اینتل اجرا می‌شود.

بهبود گردش کار مدل‌ها و ترکیب نمودارها

علاوه بر تغییرات قبلی، استفاده از نمودار مدل (the model graph) در این نسخه جدید تغییرات دیگری نیز به‌وجود آورده‌است.
هم‌چنین، در قسمت Library و Graph View توضیحاتی در خصوص نحوه استفاده از نودها (Nodes) نوشته شده‌است و برای راحتی کار به هنگام انتخاب نودهای سازگار با نود انتخابی کاربر، منو نود در قسمت Graph View فیلتر شده‌است.
علاوه بر این، کاربران به منظور ساخت گره ها می‌توانند میانبرهای صفحه کلید را شخصی‌سازی کنند. هم‎‌چنین می‌توان نمودار ترکیبی را که برای ساخت متریال از آن استفاده می‌شود، در نمای دوبعدی و سه‌بعدی نمایش داد.

به روز رسانی استانداردها

در نسخه جدید، استانداردهای Substance 3D Designer به منظور مطابقت با نسخه فعلی پلت فرم VFX Reference به‌روز شده‌است و یک تمپلت جدید برای استفاده از ابزار طراحی لباس سه‌بعدی CLO اضافه شده‌است.
دوتا از قابلیت‌های قدیمی رندرگیری این نرم‌افزار نیز حذف شده‌است:

  • سیستم افکت مبتنی بر Silicon Studio’s Yebis 2
  • گزینه ذخیره‌سازی رندرها در بخش ArtStation در منو 3D View

هزینه و سیستم مورد نیاز

Substance 3D Designer 12.2 برای سیستم‌های Windows 10+, CentOS 7.0/Ubuntu 18.04+ و macOS 10.16+ در دسترس است.
با خرید اشتراک‌ Adobe Substance 3D می‌توان از این نرم‌افزار استفاده کرد. هزینه اشتراک Substance 3D Texturing، به صورت ماهانه 99/19 دلار و 219.88 دلار به صورت سالانه است.

منبعمریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.