Adobe Substance

سومین نسخه بتای عمومی Adobe Substance 3D Modeler 0.14 منتشرشد

شرکت ادوبی سومین نسخه بتای عمومی Adobe Substance 3D Modeler 0.14 را منتشرکرد. در این به روز رسانی سه ابزار جدید با کاربردهای زیر به این برنامه اضافه شد:

    • Crease: حکاکی مجازی بر روی clay
    • Split: برای اسپیلیت‌کردن clay ها از لایه‌های موجود به یک لایه‌ی جدید
    • Crop: برای برش clay های ناخواسته از روی مدل

پشتیبانی فایل های glb و glTF

تغییرات دیگری که در این به روزرسانی ایجاد شده است، سیستم ذخیره خودکارجدید است. این سیستم خودکار می‌تواند صفحات سایر برنامه‌های مدلسازی را به  صفحه‌ی فعلی شما اضافه کند. این نسخه‌ی جدید هم‌چنین از فایل‌های glb و glTF نیز پشتیبانی می‌کند.

شرکت ادوبی در این نسخه‌ی جدید، قابلیت انتخاب و محدوده بندی Substance 3D Modeler را به صورت یکپارچه در آورده است. این قابلیت کمک می کند تا انتخاب لایه‌ها یا گروهی از مدل ها در درون برنامه آسان تر شود.

قیمت، تاریخ انتشار و سیستم مورد نیاز Substance 3D

نسخه بتای Substance 3D Modeler 0.14.1 به شکل رایگان تنها برای ویندوز 10 در دسترس اشت. برای استفاده از این برنامه در حالت واقعیت مجازی VR، باید از هدست Oculus Rift یا Quest و کنترلرهای Oculus Touch استفاده کنید.

برای دانلود نسخه بتا، باید ابتدا یک حساب کاربری رایگان Adobe ایجاد کرده و برای تایید ادوبی به EULA پیش از انتشار احتیاج دارید. شرکت ادوبی تاریخ انتشار و قیمت نهایی را برایSubstance 3D Modeler هنوز اعلام نکرده است، اماابزار های جدید این برنامه از طریق اشتراک Substance 3D Collection در دسترس هستند. هزینه‌ی این ابزارها به صورت ماهیانه 49.99 و به صورت سالیانه 549.88 است.

منبعربابه پوربافرانی
نویسنده و ویراستار روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.