PosterHeroes2023

یک طراح ایرانی در بین برگزیدگان مسابقه بین‌المللی PosterHeroes2023

یک طراح ایرانی به عنوان یکی از فینالیست‌های مسابقه بین‌المللی PosterHeroes 2023 برگزیده شد. این رقابت توسط انجمن فرهنگی Associazione Cultural Plug در ایتالیا برگزار می‌شود. PosterHeroes 2023 یک مسابقه بین‌المللی است که پوسترهایی درباره مسائل اجتماعی و محیط زیست منتشر می‌کند. این فراخوان هرساله از طراحان حرفه‌ای و علاقه‌مندان به طراحی گرافیک پوستری دعوت می‌کند تا درباره موضوعات اجتماعی مورد علاقه خود پوستر طراحی کنند. یک هیئت انتخابی از متخصصان برجسته طراحی گرافیک و ارتباطات بصری آثار را داوری می‌کنند و ۴۰ پوستر برنده در انتها انتخاب می‌شوند.

در توضیح موضوع امسال مسابقه که معلولیت بود آمده‌است:
(معلولیت مسئله‌ای است که تقریباً ۱۵ درصد جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با افزایش سن جمعیت و بیماری‌های مزمن، انتظار می‌رود این درصد افزایش یابد. در دنیایی که نابرابری‌ها در حال افزایش است، تقویت همکاری و آموزش همبستگی و همدلی برای شناخت ارزش و منزلت هر فرد، صرف نظر از توانایی و ویژگی، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق افراد دارای معلولیت (۲۰۰۶) نشان داد که معلولیت ناشی از تعامل بین ویژگی‌های فردی یک فرد و زمینه‌ای است که در آن زندگی می‌کند.)

مسابقه Posterheroes2023 امسال با موضوع Beautifully Diverse (تنوع زیبا/زیبایی تنوع) از جامعه خلاق هنرمندان دعوت کرد تا بازنمایی جدیدی از معلولیت را ارائه دهند و از میان 2176 پوستر ارسالی از 101 کشور جهان، 40 پوستر به‌عنوان برندگان نهایی اعلام شدند. در این میان، نام «بهرام غروی» از ایران نیز در بین برندگان قابل مشاهده است.

سایر برگزیدگان این رقابت را در اینجا ببینید.

PosterHeroes2023
اثر برگزیده بهرام غروی از ایران

image 
imageimageimage