هویت بصری بلک هادس

بلک هادس یک استارت آپ موفق کانادایی است که فعالیت خود را در زمینه خرید اجناس آنتیک از حراج های معتبر جهان و تحویل آن به مشتریان خود در کشورهای خاورمیانه شروع کرده است. این فعالیت توسط یک فرد ایرانی انجام گرفته است. نشانه تصویری این کمپانی توسط محسن بیگ زاده طراحی شده که در ادامه با کم و کیف آن آشنا خواهیم شد.

شکل گیری بلک هادس

برای نام‌گذاری این برند از نام یکی از شخصیت‌های اسطوره‌ای یونان باستان استفاده شده است. همان‌طور که می‌دانید یونانیان باستان خدایان متعددی داشتند. آن‌ها حتی برای دنیای مردگان و جهان زیرین نیز خدایی داشتند که هادس نام داشت. این نام به‌نوعی با نوع فعالیت این گروه هماهنگ بوده و به محصولات آنتیک اشاره می‌کند. اشیایی که صاحبان اولیه خود را از دست داده‌ و امروزه با تغییر یا فراموش شدن کارکردشان، به اشیایی تزیینی تبدیل شده‌اند.

طراحی نشانه تصویری

انتخاب یک شخصیت‌ اسطوره‌ای برای نام برند و فعالیت تجاری گروه باعث شد که محسن بیگ‌زاده به‌عنوان طراح نشانه تصویری، از تکنیک تصویری هارد کنتراست استفاده کند. او می گوید: «به منظور بیانگری هرچه بیش‌تر نشانه و نشان دادن هدف گروه که تجارت محصولات آنتیک بود، شخصیت هادس را در قالب یک سردیس نشان دادیم تا با استفاده از این روش به کلید واژه محصولات آنتیک به‌صورت مستقیم اشاره کرده باشیم.

در مراحل طراحی نشانه Black Hades Antique Gallery علاوه‌ بر حفظ خصوصیات ظاهری این شخصیت، تلاش کردیم چهره‌ای قدرتمند و اساطیری از او خلق کنیم که این اتفاق با همکاری دوست تصویرگرم پژمان حکیمی به خوبی انجام گرفت.»

 

طراحی نشانه تصویری

طراحی نشانه تصویری

طراحی نشانه تصویری بلک هادس

طراحی نشانه تصویری بلک هادس

طراحی نشانه تصویری بلک هادس

طراحی نشانه تصویری

طراحی نشانه تصویری

طراحی نشانه تصویری

برند بلک هادس

طراحی نشانه تصویری

طراحی نشانه تصویری

نشانه تصویری black hades

 محسن بیگ زاده
طراح گرافیک

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.