Lego Bricktales VR

از LEGO Bricktales VR لذت ببرید؛ ساخت پازل و کشف در دنیای مجازی

در میان کنسول‌های VR، کنسول Meta Quest که توسط کمپانی Meta (Facebook سابق) ساخته شده‌است، از محبوب‌ترین کنسول‌هاست. زمان عرضه کنسول Meta Quest 3 در ماه اکتبر است. شرکت‌های زیادی در تلاشند که برند‌ و نام خود را با ساخت بازی‌هایی برای این کنسول ماندگار کنند.

در میان این برندها و کمپانی‌ها، اولین قدم را LEGO برداشته‌است و تا به الان بسیار مورد توجه قرار گرفته‌است. بازی LEGO Bricktales VR در ماه دسامبر برای کنسول‌های Meta Quest 3 و 2 منتشر خواهدشد و شما می‌توانید این بازی را پیش‌خرید کنید.

نمایی از سازه ای از بازی

بازی LEGO Bricktales بر اساس بازی‌ای سطحی به همین نام برای دیگر کنسول‌ها، مک، PC، و تلفن‌های هوشمند ساخته‌شده‌است. نسخه VR آن در طول ایونت Meta Connect 2023 برای پلتفرم Meta Quest معرفی شد. این بازی برای Quest 3 به‌تازگی عرضه، تنظیم و بهینه‌سازی شده‌است.

فاندرفول (Thunderful) منتشر کننده آن، LEGO Bricktales را این‌گونه توصیف می‌کند:

”با ماجراجویی عظیم دنیای زیبای سازه‌های آجر‌به‌آجر سه‌بعدی و طبیعی، همان‌گونه که به‌دنبال انگیزه برای پدربزرگتان می‌گردید تا شهربازی قدیمی خود را با دوست آهنی کوچکتان راه‌اندازی کند، همراه شوید. این ماجراجویی شما را به اعماق جنگل، کویر سوزان،‌ گوشه‌ای از شهری شلوغ، قصر سربه‌فلک‌کشیده قرون‌ وستایی، و جزایر گرمسیر کارائیبی می‌برد.”

LEGO Bricktales برخوردار از واقعیت ترکیبی

در طول این بازی به شما فرصت ساخت اشیا مختلفی با استفاده از آجرهای لگویی، حل پازل‌های فیزیکی و کشف توانایی‌ نقاط جدید داده می‌شود. علاوه‌بر پازل‌ها و ماموریت‌های خاص، سازه‌های اضافی نیز در این شهربازی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مسیر بازی را به سلیقه خود تغییر دهید.

متا کوئست 3 این اجازه را به شما می‌دهد تا این سازه سه‌بعدی را بر روی میز یا هر‌جای دیگری از اتاق خود قرار دهید، تا بازی را به طور جادویی‌ای با زندگی واقعی خود درهم آمیزید. مکانیزم خلاقانه ساخت آجربه‌آجر که نامی برای خود در دیگر پلتفرم‌ها ایجاد کرده حال با کنترل‌های متا کوئست 3 همراه شده تا قطعات لگو را مانند هیچ‌چیز دیگری در دستان شما قرار دهد.

نمای واقعیت ترکیبی بازی

فاندفول و استودیو استرالیایی کلاک‌استون (Clockstone) اعلام کرده‌است که در تاریخ 7 دسامبر این بازی برای کنسول Meta Quest 2, 3 Pro به قیمت 30 دلار عرضه خواهدشد. آن‌هایی که این بازی را از پیش سفارش دهند، همراه با بازی یک لباس سرباز فضایی مخصوص نیز دریافت می‌کنند.

با بازسازی شهرها و حل پازل‌ها می‌توانید توانایی‌های جدید کسب کنید و اسرار‌های خاک‌شده در این جهان را حفر کنید.

متا بر این عقیده است که LEGO Bricktales فقط به حل بازی و کشف توانایی‌ها ختم نمی شود: «از سازه‌های ظریف، مانند غرفه‌های فروشگاهی یا یک جعبه موسیقی، تا وسیله‌های نقلیه مانند ساختن جرثقیل هر سازه سه‌بعدی نقاط ساختمانی مختلفی را با آزادی بصری ساخت آجربه‌آجر ارائه می‌دهد. در هر نقطه شما این آجر‌ها را در اختیار دارید تا سازه‌ای کارآمد و منحصربه‌فرد ایجاد کنید.»

نمایی از نحوه ساخت سازه ها

منبع: ++