Giraf 19
Giraf 19

GIRAF 19 – جشنواره بین‌المللی انیمیشن مستقل

مسابقه بین‌المللی Giraf 19 یک جشنواره تصویری نوآورانه است که هر ساله در ماه نوامبر برگزار می‌شود. این جشنواره برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ در کالگری، کانادا برگزار شد. این جشنواره به نمایش آثاری می‌پردازد که شامل انیمیشن‌های کوتاه، فیلم‌های آزاد و همچنین نمایش فیلم‌های طولانی است. این رویداد به صورت رسمی با همکاری گروه آموزشی و پژوهشی Calgary Society of Independent Filmmakers (CSIF) و The Quickdraw Animation Society برگزار می‌شود.

هدف جشنواره Giraf 19

هدف اصلی این جشنواره، حمایت از تولیدات مستقل در زمینه‌ی انیمیشن و همچنین ترویج این هنر به صورت بین‌المللی است. همچنین در این جشنواره، مخاطبان فرصت دیدن اثرهای نوین و خلاقانه‌ی انیمیشنی داشته و با طرح‌های نوآورانه در این حوزه آشنا می‌شوند. در صورت برنده شدن، جوایز مختلفی به شامل جایزه نقدی و یا محصولات و تجهیزات مربوط به انیمیشن برای برندگان اهدا می‌شود

مهلت ارسال آثار

مهلت ارسال آثار در مسابقه Giraf 19 برای انیمیشن‌های کوتاه تا تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ و برای نمایش فیلم‌های طولانی تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ است. برای شرکت در این مسابقه، آثار باید از ۱ ژانویه ۲۰۲۰ تاکنون ساخته شده باشند و باید در دسترس مخاطبان عمومی باشند.

مسابقه بین‌المللی Giraf 19

جوایز جشنواره

در صورتی که اثری در مسابقه Giraf 19 برنده شود، جوایزی به برندگان اهدا می‌شود. این جوایز شامل جایزه نقدی و همچنین محصولات و تجهیزات مربوط به انیمیشن می‌شود. جوایز این مسابقه به شرح زیر است:

  • جایزه‌ی بهترین انیمیشن کوتاه
  • جایزه‌ی بهترین انیمیشن طولانی
  • جایزه‌ی بهترین فیلم آزاد
  • جایزه‌ی خاص جشنواره

شرایط شرکت در مسابقه Giraf 19

شرکت در این مسابقه رایگان است.
برای ثبت‌نام در این مسابقه، آثار باید به صورت آنلاین ارسال شوند. هزینه‌ی ثبت نام برای هر اثر به صورت جداگانه و براساس طول آن مشخص می‌شود.  در صورتی که چندین اثر در یک دسته‌ی مسابقه برنده شوند، جوایز به همتراز تقسیم می‌شوند. همچنین، برای برندگان مسابقه‌ی Giraf 19، فرصتی برای نمایش اثر خود در جشنواره وجود دارد. بهترین آثار نیز در یک جلسه‌ی ویژه نمایش داده می‌شوند.

وب‌سایت رسمی مسابقه


image 
imageimageimage