Lumiere

گوگل از هوش مصنوعی جدید و خارق العاده Lumiere رونمایی کرد

تیمی از پژوهشگران در مرکز تحقیقات گوگل، ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام Lumiere را توسعه داده‌اند. این ابزار به عنوان نسل بعدی ابزارهای تولید ویدیو براساس متن شناخته می‌شود. گوگل ادعا کرده‌است که Lumiere قادر است ویدیوهایی با حرکات منسجم، روان و واقعی‌تر را ایجاد کند. بسیاری از مدل‌های فعلی هوش مصنوعی در تولید ویدیو هنوز مشکلاتی دارند. حتی اگر بتوانند حرکات را به خوبی نمایش دهند، دیگر جنبه‌ها ممکن است دچار اختلال شوند.

Lumiere

گوگل با استفاده از رویکرد متفاوتی در ابزار Lumiere، که همنام «برادران لومیر»، مخترعان سینماست، این مشکل را برطرف کرده‌است. به جای قراردادن فریم‌های جداگانه کنار هم، Lumiere کل ویدیو را در یک فرآیند ایجاد می‌کند. این ابزار می‌تواند مکان قرارگیری اشیا و حرکت آن‌ها را همزمان مدیریت کند. هوش مصنوعی Lumiere هنوز یک پروژه تحقیقاتی است، بنابراین امکان استفاده از آن وجود ندارد.گوگل اکنون یک ویدیو کوتاه از قابلیت‌های آن را منتشر کرده است.

مدل هوش مصنوعی گوگل براساس معماری فضا_زمان ساخته شده‌است. به این معنا که Lumiere می‌تواند تمام جنبه‌های حرکت و مکان را در نظر بگیرد و در فرآیند تولید ویدیو، موقعیت سوژه‌ها و حرکت اشیا را مورد بررسی قرار دهد. این ابزار هنوز برای عموم منتشر نشده‌است. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه Github آن، چند ویدیو آزمایشی را مشاهده کنند.

Lumiere ابزار
Lumiere ابزار