آواتارهای شخصی
آواتارهای شخصی

آواتارهای شخصی متا در واتساپ راه اندازی می‌شوند

واتساپ از راه‌اندازی آواتارهای شخصی قابل تنظیم متا در آپدیت جدیدش خبر داد. آواتارهایی که پیش از این در فیس بوک، مسنجر و اینستاگرام در دسترس کاربران بود، اکنون در واتساپ نیز قابل دسترس است. این قابلیت چندماه پیش بر روی گوشی‌های همراه برخی کاربران اندروید و iOS به شکل آزمایشی ارائه شد. طبق اعلام واتساپ، تا چندهفته دیگر به شکل رسمی در این اپلیکیشن منتشر خواهد شد.

آواتارها، نسخه های سه بعدی و دیجیتالی از کاربران هستند که از میلیاردها ترکیب مدل مختلف مو، اجزای صورت و لباس ایجاد می شوند. کاربران می توانند با ساخت آواتار شخصی خودشان آن را به 36 استیکر مختلف تبدیل کنند. این آواتارها، با ژست های مختلف، طیف وسیعی از احساسات را نمایش می دهند. این قابلیت نیز در واتساپ در نظر گرفته شده است که کاربران بتوانند تصویر آواتارشان را به جای تصویر پروفایل قرار دهند.

راه اندازی آواتارهای شخصی متا در واتساپ

آواتارها راهی سریع و سرگرم کننده برای نشان دادن احساسات افراد با دوستان و خانواده است. هم چنین راهی عالی برای نشان دادن افراد بدون عکس واقعی آنهاست. برای کیفیت بهتر آواتارها، به جزئیاتی مانند نورپردازی، سایه‌زنی، بافت‌های مدل مو و موارد دیگر توجه ویژه شده است.

میلیاردها ترکیب مدل مختلف مو، اجزای صورت و لباس برای آواتارها در نتظر گرفته شده است.

متا معتقداست، که این ویژگی به افراد اجازه می دهند که در پلتفرمهای آنلاین نیز خود واقعیشان باشند. این به برقراری ارتباط معنادار افراد در فضای مجازی کمک می کند. تحقیقات تیم متا نشان می دهند افراد اغلب می خواهند چه در دنیای واقعی چه در فضای مجازی، ظاهرشان را تغییر دهند.

این شرکت در ژوئن 2022، فروشگاه آواتارهای متا را تاسیس کرد. از قابلیت های این فروشگاه برای کاربران امکان پوشیدن لباسهای مارکهای معروف و مد روز مانند پرادا، تام برون و بلنسیا بود.

منبع