معرفی و دانلود مجموعه ای از ابزارهای کاربردی برای انتخاب رنگ

رنگ‌ها عناصر بسیار اساسی و مهمی در هر نوع دیزاین به شمار می‌روند، هر طراح نیاز دارد تا کاملا در مورد انتخاب رنگ‌ها در آثار خود دقت داشته باشد. امروز  در این پست قصد داریم تا کمی در مورد رنگ‌ها صحبت ‌کنیم و برخی از ابزار های کاربردی را نیز جمع‌آوری کرده‌ایم تا به شما در انتخاب و ترکیب رنگ کمک نماید.

همانطور که اشاره شد رنگ‌ها عامل مهمی در دیزاین محسوب می‌گردند، رنگ ها می‌توانند پیام‌های مختلفی را انتقال دهند، احساسات و علایق را ایجاد کنند. تئوری رنگ یک رویکرد روانشناسی نسبت به طراحی شماست زیرا می‌تواند رفتار انسان را تغییر دهد. انتخاب رنگ آسان نیست، ممکن است رنگ‌ها به تنهایی خوب به نظر برسند اما روی هم رفته رضایت‌بخش نباشند..

برای اینکه به شما کمک کنیم تا بهترین رنگ‌ها را برای طراحی خود انتخاب نمایید، مجموعه‌ای از ابزارهای رنگ را در اینجا جمع‌آوری کرده ایم. در هنگام انتخاب رنگ‌های مناسب برای طراحی خود چندین مورد وجود دارد که باید آنها را مورد توجه قرار دهید. ما بهترین ابزار رنگ را کنار هم قرار داده‌ایم تا این فرایند را آسان و تاثیرگذار سازیم. شما هم اگر ابزار و وبسایت خوبی را در این زمینه می شناسید می توانید آن را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

ColorDrop.io

اپلیکیشن تحت وب که مجموعه ای از پالت های رنگی را در اختیار شما قرار می دهد. هر پالت چهار رنگ دارد که با یکدیگر هارمونی خوبی را تشکیل می دهند.

Adobe Color CC

اپلیکیشن تحت وب ادوبی که برای انتخاب و ساخت پالت های رنگی به کار می رود. قابلیت ذخیره سازی و انتخاب پالت های دیگر افراد نیز در آن ممکن است.

Material Palette

اپلیکیشن تحت وب که به شما این امکان را می دهد تا با انتخاب دو رنگ مورد نظر، طیفی از 8 رنگ مرتبط و همسان را برای شما بسازد.

ColorFavs

از طریق این وبسایت می توانید پالت رنگی هر تصویری را که می خواهید مشاهده کنید، تنها کافی است که فایل یا آدرس URL تصویر مورد نظر را به آن بدهید.

ColourCo

در این وبسایت می توانید به راحتی به ساخت پالت های رنگی خود در ساختار های مختلف بپردازید.

Palettable

ابزاری ساده جهت ساخت پالت های رنگی.

Paletton

با استفاده از این ابزار می توانید به ساخت پالت های رنگی با ویژگی ها و امکانات بیشتری بپردازید.

Google Chrome Pallete

یک افزونه کاربردی برای مرورگر گوگل کروم که به شما امکان ساخت پالت های رنگی از تصویر مورد نظرتان را می دهد.

Colours

این وبسایت مجموعه ی کاملی از طیف رنگی 12 رنگ پرکاربرد را در اختیار شما قرار می دهد.

Couleurs

یک ابزار کاربردی که تحت سیستم عامل مک OSX می باشد و به شما این امکان را می دهد تا هر رنگی را در صفحه نمایش خود می بینید انتخاب، ذخیره و یا دستکاری کنید.

The Color App

اپلیکیشن iOS که برای ایجاد و انتخاب بهتر پالت های رنگی و همینطور نمونه برداری رنگ ساخته شده است.

Colicious

یک ابزار ساده و کاربردی برای تولید یک رنگ به طور تصادفی.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.