لئوناردو

لئوناردو AI امکان تولید تصاویر PNG با پس‌زمینه شفاف را فراهم کرد

لئوناردو پلتفرمی برای تولید تصاویر با هوش مصنوعی، قابلیت جدیدی را معرفی کرده‌است که به طرز باورنکردنی کاربردی است. به لطف آپدیت جدید، حالا گزینه‌ای به نام «transparency» در اختیار کاربران قرار گرفته‌است. این آپدیت دردسر حذف دستی پس‌زمینه از تصاویر تولیدشده با هوش مصنوعی را برای دستیابی به خروجی‌های تمیز و آماده برای ترکیب را از بین می‌برد.

حذف دستی پس‌زمینه به طور سنتی کار چندان ساده‌ای نیست. این کار نیازمند تولید اثر هنری با پس‌زمینه و سپس حذف دستی آن با استفاده از نرم افزارهای جانبی بوده است. اگرچه این کار برای افراد حرفه‌ای دنیای دیجیتال چندان چالش‌برانگیز به نظر نمی‌رسد (حتی می‌توان از قابلیت «حذف پس‌زمینه» در نرم‌افزار پیش‌نمایش اپل برای مک استفاده کرد)، اما همچنان زمان ارزشمندی را تلف می‌کند. این ویرایش همچنین ریسک بریده شدن لبه‌های اجزا تصویر را به همراه دارد. این خطر به‌خصوص برای آثار تولیدشده با هوش مصنوعی که ممکن است گوشه‌های آن‌ها دارای مصنوعات یا نویز باشد، بیشتر است.

قابلیت جدید و ارزشمند لئوناردو

قابلیت جدید Leonardo AI این مشکلات را با خروجی‌گرفتن تصاویر PNG رویایی بدون پس‌زمینه حل می‌کند. یعنی نتایج به‌دست‌آمده به‌طورکامل آماده برای قرارگیری در پروژه‌های طراحی یا تدوین ویدیو هستند.

این شرکت تاکید می‌کند که این ابزار تنها برای حذف پس‌زمینه کاربرد ندارد. قابلیت «transparency» از تکنولوژی خاصی استفاده می‌کند و به هوش مصنوعی امکان می‌دهد تا گرافیک‌هایی با سطوح مختلف شفافیت و لبه‌های فوق‌العاده تمیز ارائه دهد. این قابلیت برای ایجاد اشیاء با لبه‌های نرم، مانند ابرهای کرکی یا شیشه و موهای ظریف، به طور مستقیم در فرمت PNG بسیار کاربردی خواهد بود.

برای استفاده از این قابلیت، کاربران به‌سادگی به بخش «تولید تصویر» در پلتفرم Leonardo AI مراجعه کرده و گزینه جدید «transparency» را پیدا می‌کنند. با فعال‌کردن این قابلیت واردکردن یک توضیح متنی و انتخاب مدل‌هایی مانند Kino XL، Vision XL یا AlbedoBase XL منجر به تولید تصاویر با پس‌زمینه شفاف مطابق با نیاز کاربر خواهد شد.

سازندگان محتوا می‌توانند به راحتی شخصیت‌ها، آیکون‌ها و طرح‌های ترنسپارنت و شفاف را تولید کرده و آن‌ها را در کار خود لایه بندی کنند.