Midjourney اکنون این امکان را می‌دهد یک شخصیت در تصاویر مختلف تکرار کنید

قابلیت جدید Midjourney تشخیص اخبار جعلی و تصاویر نادرست ساخته‌شده با هوش مصنوعی را به چالش می‌کشد. این قابلیت با عنوان Character Reference به کاربران اجازه می‌دهد تا شخصیتی را از یک تصویر استخراج کرده و در سناریوهای مختلف قرار دهند، به گونه‌ای که در تمامی تصاویر ظاهری یکسان داشته باشد.

دیوید هولز، مدیرعامل Midjourney، در Discord اعلام کرد: «این قابلیت مشابه ویژگی Style Reference عمل می‌کند، با این تفاوت که به جای تطبیق با یک سبک خاص، سعی در تطبیق شخصیت با یک تصویر Character Reference دارد.»

قابلیتCharacter Reference در  Midjourney
قابلیتCharacter Reference در Midjourney

نحوه عملکرد قابلیت Character Reference در Midjourney

ابتدا شخصیت خود را طراحی کنید و بهترین تصویر خروجی را برای ارتقا انتخاب نمایید. سپس، عبارت «/imagine» را تایپ کرده، تفسیر خود را بنویسید و --cref را به همراه آدرس اینترنتی تصویری از شخصیت اضافه کنید.

هولز اذعان می‌دارد که امکان تغییر قدرت مرجع از طریق --cw از ۱۰۰ به ۰ وجود دارد:

  • قدرت ۱۰۰ (--cw 100): حالت پیش‌فرض که از ویژگی‌های چهره، مو و لباس بهره می‌برد.
  • قدرت ۰ (--cw 0): تمرکز صرف بر چهره که مناسب برای تغییر لباس/مو و غیره است.
  • cref با هر دو مدل Niji و MJ استاندارد سازگار بوده و قابلیت ترکیب با --sref را داراست.
  • کاربران می‌توانند برای ترکیب اطلاعات/شخصیت‌ها از چندین تصویر، از بیش از یک URL به صورت --cref URL1 URL2 استفاده نمایند (مشابه تفسیرهای تصویری یا سبک‌های ترکیبی).

Character Reference در تست آلفا

هولز تأکید می‌کند که :«این قابلیت هنگام استفاده با شخصیت‌های ساخته‌شده از تصاویر Midjourney، بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد». به‌عبارت‌دیگر، این ویژگی برای عکس‌های افراد واقعی طراحی نشده‌است و احتمالاً منجر به تحریف آن‌ها می‌شود. Character Reference مشابه تفسیرهای تصویری عمل می‌کند، با این تفاوت که به تمرکز بر روی ویژگی‌های شخصیت تأکید دارد.

باوجوداین، محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. هولز اشاره می‌کند که Character Reference قادر به کپی‌برداری دقیق از ویژگی‌هایی مانند چال گونه، کک‌ومک یا لوگوی روی لباس نیست. تست اولیه و مختصری که انجام دادم، نشان می‌دهد که این قابلیت هنوز در زمینه حفظ ثبات کامل شخصیت و معرفی ویژگی‌های بدنی عجیب‌وغریب نیازمند بهبود است. بااین‌حال، با توجه به ماهیت آلفای این قابلیت، انتظار می‌رود که در آینده شاهد ارتقای آن باشیم.

یک تست اولیه

همانطور که اشاره شد، این قابلیت هنوز در مرحله آلفا قرار دارد و قطعا جای پیشرفت دارد. هولز نیز در پایان اعلامیه به این موضوع اشاره کرده و از عرضه نسخه بتای رسمی Midjourney V6 در آینده نزدیک خبر داد.

زمان آن فرارسیده‌است که ضمن تفریح و سرگرمی با پرتره‌ها و روایت‌های ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی، نسبت به داستان‌ها و تصاویری که به صورت آنلاین مشاهده می‌کنیم، بسیار محتاط و نقاد باشیم.

منبع: +