فتوشاپ 25.9

فتوشاپ 25.9 منتشر شد

کمپانی ادوبی، به‌روزرسانی جدید نرم‌افزار محبوب ویرایش تصویر خود، فتوشاپ، را با نام فتوشاپ 25.9 منتشر کرد. این به‌روزرسانی حاوی قابلیت‌های جدیدی است که به کاربران امکان ویرایش حرفه‌ای‌تر تصاویر را می‌دهد.

ابزار جدید: Adjustment Brush Tool

ویژگی اصلی و برجسته‌ی فتوشاپ 25.9، «ابزار تنظیم قلم‌مو» (Adjustment Brush Tool) است. این ابزار به کاربران حرفه‌ای اجازه می‌دهد تا مستقیماً روی تصویر نقاشی کرده و تغییرات دلخواه را در رنگ، اشباع و کنتراست اعمال کنند.

این قابلیت با ترکیب کردن گردش‌های کاری مجزا برای انتخاب، ایجاد ماسک و اعمال تنظیمات، به روشی یکپارچه و کارآمد عمل می‌کند. نکته‌ی قابل توجه آن است که این فرایند، غیر مخرب بوده و فتوشاپ به طور خودکار یک لایه تنظیمات جدید با ماسک لایه ایجاد می‌کند تا تغییرات اعمال شده قابل ویرایش و بازگشت‌پذیر باقی بمانند.

بهبودهای دیگر

علاوه بر ابزار Adjustment Brush Tool، فتوشاپ 25.9 امکان جدید دیگری را برای تنظیم خودکار اندازه‌ی پیش‌ فرض فونت برای اسناد بر اساس وضوح و میزان بزرگنمایی سند ارائه می‌دهد. این قابلیت به طور پیش‌فرض فعال است و در صورت غیرفعال‌سازی، لایه‌های تایپ جدید با اندازه‌ی 12 نقطه ایجاد می‌شوند.

قابلیت‌های هوش مصنوعی همچنان در حال توسعه

لازم به ذکر است که برخی از قابلیت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، از جمله قابلیت‌های «ایجاد تصویر» (Generate Image) و «ایجاد پس‌زمینه» (Generate Background)، همچنان در مرحله‌ی آزمایشی (بتا) قرار دارند.

سیستم‌عامل‌های قابل پشتیبانی و قیمت‌گذاری

فتوشاپ 25.9 برای سیستم‌عامل‌های ویندوز 10 به بالا و macOS 11.0 به بالا در دسترس است. این نسخه همچنین با عنوان «نسخه‌ی می 2024» در مستندات آنلاین شناخته می‌شود.

نرم‌افزار فتوشاپ در اروپا و آمریکا به صورت اجاره‌ای ارائه می‌شود و برنامه‌های اشتراک عکاسی که شامل دسترسی به فتوشاپ و لایتروم است، با قیمت 119.88 دلار در سال آغاز می‌شود. همچنین امکان خرید اشتراک تک‌نرم‌افزاری فتوشاپ با هزینه‌ی 34.49 دلار در ماه یا 263.88 دلار در سال وجود دارد.


image 
imageimageimage