هوش مصنوعی فتوشاپ

فتوشاپ ۲۴.۵ با قدرت هوش مصنوعی بیشتر منتشر شد

ادوبی نسخه‌ی 24.5 فتوشاپ، آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار ویرایش تصاویر و نقاشی دیجیتال خود را منتشر کرده است. این به‌روزرسانی شامل ابزار حذف جدید، یعنی سیستم حذف اشیاء با قدرت هوش مصنوعی است. همچنین در این نسخه توانایی تغییر دادن پیش‌تنظیمات، نوار Task Bar جدید و بهبودهایی در Gradient Tool اضافه شده است.

نسخه‌ی آزمایشی مجزایی از این نرم‌افزار ابزار Generative Fill را نیز در خود دارد. یک سیستم جدید جایگزینی اشیاء و تولید پس‌زمینه که Firefly ،مجموعه‌ی ابزارهای هوش مصنوعی جدید ادوبی، آن را پشتیبانی می‌کند.

Generative Fill اولین ابزار فتوشاپ از مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی مولد Firefly Adobe است.

ابزار حذف با کمک هوش مصنوعی در فتوشاپ

با استفاده از این ابزار می‌توان به سرعت اشیاء را با نقاشی در حدودی از اندازه آن‌ها پاک کرد. فتوشاپ به‌صورت خودکار بخشی از پس‌زمینه را تولید کرده و جای خالی را پر می‌کند.

این به‌روزرسانی همچنین امکان ایجاد تغییر در پیش‌تنظیمات را معرفی می‌کند. پیش‌تنظیمات جدید می‌تواند برای طرح‌های پرتره، مناظر، تصاویر سیاه و سفید و یا هنگام تعمیر عکس‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

هوش مصنوعی فتوشاپ
امکان حذف اشیا در فتوشاپ با کمک هوش مصنوعی

نسخه‌ی آزمایشی اول یک ابزار Firefly به نام Generative Fill اضافه دارد. این ابزار هوش مصنوعی می تواند با استفاده از توصیفات متنی ساده، به تصاویر اضافه کند، آنها را گسترش دهد یا بخشی از آنها را حذف کند.

کاربران می‌توانند یک ناحیه از تصویر را انتخاب کرده و سپس توصیفی از محتوایی که می‌خواهند به جای آن ایجاد شود وارد کنند. فتوشاپ می تواند محتوای تولید شده با هوش مصنوعی را به عنوان یک لایه جداگانه ایجاد کند.

این ابزار تغییرات در تصاویر را کاملا با توجه به اطراف تصویر اعمال می‌کند. محتوای تولیدشده ، بدون هیچ‌گونه حدفاصلی و با توجه به انعکاس اشیاء اطراف آن ایجاد می‌شود.

نسخه‌ی آزمایشی اولیه با چندین محدودیت همراه است. این نسخه مناسب استفاده تجاری نیست، فقط با توصیفات متنی به زبان انگلیسی کار می‌کند و برای کاربران در چین یا کاربران زیر 18 سال در دسترس نیست.

منبع