دوربین Contax G2
دوربین Contax G2

بازطراحی دوربین Contax G2 با ظاهر جدید، به سبک مدرن و رنگ های موندریان

در تلفیقی از هنر و فناوری، دو استودیوی طراحی MAD Paris و کازابلانکا با هم متحد شده‌اند و دوربین نمادین Contax G2 را بازآفرینی کرده‌اند. نتیجه این همکاری، دستگاهی است که زیبایی و طراحی منحصر به فرد این دو برند را به نمایش می‌گذارد.

دوربین Contax G2 در اصل در ژاپن ساخته شده است. این دوربین بین سال‌های 1996 و 2005 به دلیل فناوری جدیدش از جمله فوکوس خودکار 35 میلی‌متری، درایو موتور یکپارچه چهارفریم در ثانیه، لنز 45 میلیمتری Carl Zeiss Planar و طراحی و عملکرد ارگونومیک، محبوبیت بالایی پیدا کرد. این دوربین حتی با استانداردهای امروزی نیز بسیار مورد توجه عکاسان است.

mad paris & casablanca contax G2 makeover
mad paris & casablanca contax G2 makeover

استفاده از سبک کالر بلاکینگ در بازطراحی

صنعتگران ژاپنی از استودیوی طراحی MAD پاریس و کازابلانکا این دوربین کلاسیک را به سبک مدرن بازطراحی کرده‌اند. در این همکاری جذاب، رنگ‌بندی اصلی برای بدنه آن به سبک موندریان یا همان کالر بلاکینگ تغییر کرده‌است و نشان تجاری لوگوی الماس کازابلانکا به آن اضافه شده‌است.

این تغییرات بر روی بدنه Contax G2، لنز آن، بند گردنی و رول فیلم اعمال شده‌است. این دوربین با ابعاد تقریباً 5.5 در 3.2 در 1.8 اینچ (ابعاد 14 در 8.13 در 4.5 سانتی متر) با استفاده از ترکیبی از مواد پلاستیکی، آلومینیومی و شیشه‌ای ساخته شده است.

دوربین Contax G2 با رنگ های موندریان و سبک مدرن
دوربین Contax G2 با رنگ های موندریان و سبک مدرن

مراحل اولیه تولید این نسخه سفارشی در ژاپن انجام و سپس در بریتانیا ساخت آن نهایی شده‌است. این مدل یک نسخه شاهکار و محدود است که به شکل انحصاری در سایت کازابلانکا به فروش می‌رسد. سفارشات مستقیما از بریتانیا با قیمت 8300 دلار (415 میلیون تومان) برای خریداران ارسال می‌شود.

منبع: +