دومین جشنواره انسان تمام
دومین جشنواره انسان تمام

اختتامیه دومین جشنواره انسان تمام

به گزارش روابط عمومی جشنواره انسان تمام، دبیرخانه جشنواره «انسان تمام»، آماده است تا از سه ساعت قبل از شروع اختتامیه (ساعت ۱۵ روز ۲۹ بهمن ماه) در لابی «پردیس تئاتر تهران» در پنج غرفه مجزا از واحد‌های هنری ادبی گوناگون این مجموعه، با مهمانان خویش گفتگو کرده و از آنان برای دعوت به همکاری با توضیحات و توجیهات کافی استقبال کند.

جشنواره هنری، ادبی و آموزشی «انسان تمام» با چشم‌انداز معرفی تمدنی نوین با محوریت امام زمان (عج) به جهان متولد شد.

این جشنواره که محصول بیش از سی سال پژوهش و قلم‌زدن‌های حجت‌الاسلام محمد شجاعی در معرفی «خودِ حقیقی انسان» است، قصد دارد این پژوهش‌ها را در فرم‌های فاخر هنری، ادبی و آموزشی به خلق و ظهور برساند.

اهداف و مبانی جشنواره انسان تمام

در اهداف و مبانی جشنواره انسان تمام آمده است که تغییر نظام دنیا به سمت تمدنی نو، آرام، شاد و نورانی و تمدنی بر پایه فطرتی که انسان بر اساس آن وجود یافته، مشهود است و خستگی و ناامنی بشر از سقوط اخلاق و کششِ درونی او برای دنیایی امن، او را به سمت یک تمدن پاک و صلح‌آمیز به پیش می‌برد و بسیار زود است روزی که طلب انسان‌های جهان برای شناخت تنها نماینده متخصص و معصوم خدا در زمین، صاحبان قلم، هنر و رسانه را غافلگیر کند.


در بخش گرافیک 555 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که در بخش تصویر سازی 245 اثر از 70هنرمند و در بخش طراحی پوستر 310 اثر از 174 هنرمند بودند و برگزیدگان این بخش در روز اختتامیه جوایز خود را دریافت می‌کنند.
بزرگ‌ترین تفاوت تصویرگری با نقاشی هدفی است که پشت روایت آن پنهان است و مفهومی که هنرمند قصد اشتراک آن با مخاطب را دارد. هنرمند تصویرگر می‌تواند با استفاده از قدرت خلاقۀ تجسم خود مخاطب را به سفر خیال ببرد و با بهره‌گیری از این قدرت فطری، مخاطبان را با هدف خود همراه کند.
سوال و درونمایۀ مورد نظر ما در جشنواره انسانِ‌تمام پاسخ به این پرسش همگانی است که انسانِ‌تمام کیست؟ نقش او در زندگی ما چیست؟ و چگونه می‌تواند ما را در مسیر رشد هدایت کند؟ اصلا چرا زندگی ما به حضور او وابسته است؟ نقش انسان کامل در تکامل انسانی بشر چیست؟


همچنین هنرمند در طراحی پوستر از همنشینی کلمات، قالب‌بندی جمله، نحوۀ نوشتار، تصاویر و رنگ‌ها برای رسیدن به چیدمان هنری ساخته شده در ذهن خود برای انتقال مفهوم، استفاده می‌کند. این گوناگونی در مواد اولیه، امکان انتقال حداکثر محتوا در کوتاه‌ترین زمان، میان مخاطب و اثر هنری را فراهم می‌کند.
این ویژگی باعث شده که طراحی پوستر بستری بسیار مناسب برای انتقال مفاهیم عمیق و دور از ذهن باشد. زیرا تصویر قادر است دورترین مفاهیم را به واسطه عینی کردن، نزدیک و ملموس کرده، و در کسری از ثانیه به مخاطب انتقال دهد.
سروکار ما در جشنواره انسانِ‌تمام با مفهومی است که با وجود نزدیک بودن به قلب و جان مخاطب، به دلیل پرداخت نادرست و یا فراموشی، از ذهن دور و در نظر تار شده است.

مراسم اختتامیه جشنواره


اختتامیه دومین دوره جشنواره انسان تمام در روز عید بزرگ مبعث پیامبر رحمت (ص) همراه با جشن مبعث و اعیاد شعبانیه، رونمایی از آخرین تولیداتِ انسانی استودیو هنری انسان تمام در چند گرایش جشنواره، اجرای تئاتر با محوریت انسان تمام، اجرای هنرمندان برگزیده چند بخش از جشنواره در دوره‌های اول و دوم و معرفی و اهدای جوایز به برگزیدگان دومین دوره جشنواره برگزار می‌شود.
این برنامه 29 بهمن (عید مبعث) در جنب فرهنگسرای خاوران ـ تالار پردیس تئاتر تهران از ساعت 18:30 الی 21:30 برگزار می‌شود و دبیرخانه جشنواره از ساعت 15 در لابی پردیس تئاتر، در پنج غرفه مجزا (محتوا ـ کودک ـ گرافیک ـ رسانه ـ رسانه‌های دیجیتال)، آماده گفت‌وگو و آشنایی با صاحبان ایده، قلم، هنر و رسانه است.

آدرس سایت جشنواره :

Ensanetamam.ir

فراخوان دومین جشنواره انسان تمام

شماره تماس دبیرخانه: 
۰۲۱- ۵۵۹۶۱۴۱۲
شماره واتس‌اپ دبیرخانه: 
+۹۸ ۹۳۹ ۴۰۵ ۶۷۹۵