طراحی کمیک بوک با نسخه جدید  DALL-E
طراحی کمیک بوک با نسخه جدید  DALL-E

ابزار DALL-E 3 به هنرمندان اجازه می‌دهد به راحتی کمیک‌بوک طراحی کنند

نسخه جدید DALL-E برای کاربران و طراحانی عرضه شده است که قوه تخیل بالایی دارند، اما در پیاده‌سازی طرح‌ها و ایده‌های خود دچار مشکل هستند. هدف از طراحی این نسخه، بهبود قابلیت‌های این ابزار برای درک بهتر ورودی‌ها و دستورالعمل‌های داده شده است.

باوجود این‌که این ابزار مولد آثار هنری در مرحله اولیه و آزمایشی است، با این حال به پلتفرم Bing Chat ماکروسافت اضافه شده است و کاربران می‌‌توانند بدون پرداخت هزینه به آن دسترسی داشته باشند.

بعد از دسترسی به این ابزار و خلق کمیک‌های شگفت‌انگیز، کاربران متوجه شدند که توانایی‌های این هوش ‌مصنوعی از آنچه که انتظار می‌رود بسیار بیش‌تر است. DALL-E 3 می‌تواند به سرعت و بدون هیچ مشکلی از دستورالعمل‌های ساده و ابتدایی کاربران، تصاویر کمیک ایجاد کند. برای مثال Ammaar Reshi به کمک Bing Chat و در عرض پنج دقیقه توانست داستانی کوتاه خلق کند.

طراحی کمیک بوک با نسخه جدید  DALL-E
طراحی کمیک بوک با نسخه جدید  DALL-E

درخواست‌ ما: «در یک پنل سیاه و سفید، مردی لاغر و عینکی بکش که درحال نوشیدن نوشابه از قوطی باشد.» و «یک پنل سیاه و سفید از همان مرد بساز، این بار او را عضلانی‌ و قدرتمند به تصویر بکش.» تصاویر تولید شده در بینگ

DALL-E طراحی کمیک بوک را بسیار آسان کرده است

Reshi به این ابزار دستور داد: «پنل مصور سیاه و سفیدی ایجاد کن که در آن بتمن درحالی‌که وحشت‌زده و ترسیده است جلوی بت‌موبیل خود با حالتی دراماتیک ایستاده باشد. بالای سر او حبابی بکش که در آن نوشته باشد رابین!» و «پنلی سیاه و سفید برای کمیک بوک طراحی کن و در آن کلوزآپی از چشمان جوکر بکش. در کنار آن بنویس هاهاها

Reshi به بقیه هنرمندان پیشنهاد می‌کند برای رسیدن به سبک هنری خاص خود، سعی کنند در دستورات متنی از فرمت و کلمات یکسان استفاده کنند. برای همین موضوع، خود او کلمات دراماتیک و پنل سیاه و سفید را در جملاتش تکرار کرده است.

کمیک بوک‌های که Dreming Tupla ساخته است، همه با الهام از هنر هوش مصنوعی هستند و شباهت بسیاری به آثار Junji Ito (مانگاکایی مشهور در زمینه ژانر وحشت) دارد.

Chase Lean ،مربی هوش مصنوعی، می‌خواست رنگ و لعاب بیش‌تری به کمیک خود بدهد. به‌جای اینکه ساعت‌ها وقت بگذارد و کار را پنل به پنل جلو ببرد، از هوش مصنوعی کمک گرفت تا به صورت سری پنل‌هایی را برای او آماده کند در مورد «پسری که تخم‌مرغی مرموز را کشف می‌کند و از آن بچه دایناسوری بیرون می‌آید.

محدودیت های طراحی با DALL-E

این روش محاسن و معایب مخصوص خود را دارد. درست است که کار در مدت زمان کمتری انجام می‌شود، اما این احتمال وجود دارد که خط داستانی کار به هم بریزد و به ترتیب قرار نگیرد. خبر خوب این است که، به راحتی می‌توانید پنل‌ها را در نرم‌افزار ویرایش تصویر مرتب کنید.

همچنین، هوش مصنوعی ممکن است در درک دقیق و تفسیر متن دچار مشکل شود و گفت‌وگوها و متن‌هایی که می‌نویسد ممکن است بی‌معنی باشد.

در حالی که DALL-E برای استفاده در چت بینگ در دسترس کاربران قرار داده شده است، در تعداد پنل‌های کمیکی که این ابزار می‌تواند در هر مکالمه ایجاد کند محدودیت وجود‌ دارد. DALL-E می‌تواند در هر مکالمه فقط دو پنل ایجاد کند. برای رسیدن به تعداد بیش‌تر می‌توان یک صفحه مکالمه جدید باز کرد و در این صورت نیز ممکن است نظم پنل‌ها به‌هم بریزد.

OpenAI به گونه‌ای DALL-E 3 را طراحی کرده است که هر نوع درخواست طراحی کاراکتر شخصیت‌های شناخته شده و یا هنرمندان را رد می‌کند. هر اثر هنری که به کمک Bing Image Creator ساخته شود، همراه با داده نامرئی حامل شناسانه منبع خواهد بود که شامل اطلاعاتی درباره زمان و تاریخ ایجاد اثر می‌شود.

قرار است به زودی DALL-E وارد چت‌جی‌پی‌تی شود و کاربران سطح Plus و Enterprise این ابزار، قادر به استفاده از آن خواهند بود.

منبع: +