انیمیشن جدید Asterix در بازار فیلم کن رونمایی‌شد

قهرمان نترس گالی، Asterix، با انیمیشن سینمایی جدیدی با عنوان «Asterix: پادشاهی نوبیا» به روی پرده‌های نقره‌ای بازمی‌گردد. این انیمیشن که براساس مجموعه کمیک‌های محبوب فرانسوی ساخته‌شده‌است ۶۵ سال پیش راه‌اندازی‌شد. آستریکس با تکنولوژی CGI ساخته‌شده و فروش بین‌المللی آن در بازار فیلم کن از طریق SND Films آغاز شده‌است.

این اثر به کارگردانی الکساندر هبویان، فارغ‌التحصیل گوبلن و انیماتور سابق دریم‌ورکس (نگهبان ماه: مون) و نویسندگی تیم فیلمسازی ماتیو دلارپورت و الکساندر دلا پاتلییر (اسمش چیه؟، بهترین‌ها هنوز در راهند، نمایش نخست در جشنواره کن: کنت مونت کریستو) ساخته شده‌است. داستان سفر Asterix و دوست وفادارش Obelix به پادشاهی نوبیا در این قصه روایت می‌شود.

منطقه باستانی نوبیا در امتداد رود نیل در منطقه‌ای قرار دارد که امروزه جنوب مصر و شمال سودان است. این مکان محل سکونت یکی از نخستین تمدن‌های آفریقا، فرهنگ کرمه و بعداً امپراتوری پررونق کوش بود.

فیلم «آستریکس، پادشاهی نوبه» توسط استودیو M6 تولید می‌شود. SND Films بخش بازرگانی شبکه M6 فرانسه است. این استودیو پیش از این فیلم‌های «آستریکس، عمارت خدایان» و «آستریکس، راز معجون جادویی» را تولید کرده‌است. انتظار می‌رود این قسمت جدید در سال ۲۰۲۶ به روی پرده سینماها برود.

Asterix فراتر از فرانسه، یک موفقیت همیشگی است و بیش از ۲۰۰ میلیون جلد از کتاب‌های آن تا به حال به فروش رفته‌است. این مجموعه منجر به ساخت ۱۰ فیلم انیمیشن و ۶ فیلم لایو اکشن شده‌است.


image 
imageimageimage