مونیتور طراحی

این مونیتور طراحی رقیب جدید Wacom در بازار است

شرکت Xencelabs از Pen Display 16 رونمایی‌کرد. به گفته تولیدکننده این «اولین مونیتور طراحی یا قلم نمایشگر 16 اینچی 4K OLED در این صنعت» است. این مدل جدید، نسخه کوچک‌تر، سبک‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر Pen Display 24 این شرکت می‌باشد. Pen Display 16 با یک صفحه نمایش با کیفیت بالا، مجموعه‌ای از لوازم جانبی همراه و پشتیبانی درایور Native لینوکس ارائه‌می‌شود.

مقایسه مشخصات کلیدی Pen Display 16 با Pen Display 24

مشخصهPen Display 16Pen Display 24
اندازه صفحه نمایش15.6 اینچ23.8 اینچ
وزن2.7 کیلوگرم13.3 کیلوگرم
نوع پنلOLEDIPS
نسبت کنتراست100,000:11,000:1
سیستم عامل‌های قابل پشتیبانیویندوز، macOS، لینوکسویندوز، macOS، لینوکس
قیمت1249 دلار1899 دلار

این محصول دومین تلاش Xencelabs در زمینه قلم نمایشگرها پس از Pen Display 24 سال گذشته و اولین نمایشگر OLED آن‌ها به شمار می‌رود.

مشخصات کلیدی و قیمت

همانند مدل 24 اینچی، Pen Display 16 دارای رزولوشن 4K Ultra HD است. بااین‌حال، نمایش‌گر OLED آن نسبت کنتراست بسیار بالاتری را ارائه می‌دهد. همچنین رنگ‌های مشکی عمیق‌تر و اشباع‌شده‌تری را تضمین می‌کند. گرچه سوختگی صفحه نمایش (screen burn-in) در نسخه قبل مشکلی برای نمایشگرهای OLED بوده است. Xencelabs در بخش پرسش‌های متداول آنلاین خود اظهار داشته‌است که با پیشرفت‌های تکنولوژی، این موضوع در آزمایش‌های آن‌ها «مشکلی» نداشته‌است.

 مونیتور طراحی

گاموت رنگ و روشنایی Pen Display 16 مشابه (اگرچه کمی پایین‌تر) مدل 24 اینچی است. این مدل با وزن 2.7 کیلوگرم، بسیار قابل‌حمل‌تر از مدل 24 اینچی بوده و کمتر از یک‌سوم وزن آن می‌باشد.

مانند Pen Display 24، این محصول با دو طرح جایگزین قلم با حساسیت فشار 8192 سطح، یک واحد Quick Keys، پایه، کابل، کیف و یک دستکش طراحی ارائه‌می‌شود.

یکی دیگر از نقاط قوت بالقوه برای هنرمندان سه بعدی، پشتیبانی از سیستم‌عامل است. Pen Display 16 علاوه‌بر ویندوز و macOS، از اکثر توزیع‌های رایج لینوکس نیز به‌طوررسمی پشتیبانی می‌کند. قیمت این محصول 1249 دلار است که آن را بین Cintiq 16 با رزولوشن HD و Cintiq Pro 16 با رزولوشن 4K کمپانی Wacom قرار می‌دهد. بااین‌حال، قیمت آن بیش از دو برابر Kamvas Pro 16 کمپانی Huion و Artist Pro 16 کمپانی XP-Pen است که هر دو رزولوشن 2.5K و صفحه نمایش IPS یا QLED دارند.

بیشتر در روزرنگ بخوانید: اپل آیپد پرو جدید و قلم پنسل پرو را رونمایی کرد


image 
imageimageimage