چاپ عکس فوری

رونمایی از Fujifilm Instax Wide 400؛ چاپ عکس فوری بزرگ در عرض چند ثانیه

شرکت فوجی‌فیلم از دوربین جدید Instax Wide 400 رونمایی کرده است. این دوربین با قابلیت چاپ عکس فوری بزرگ مربعی، برای علاقه‌مندان به عکاسی فوری و لحظه‌ای که خواهان خروجی با کیفیت بالا و جزئیات بیشتر هستند، ایده‌آل به نظر می‌رسد.

این دوربین که عضوی جدید از سری Wide محسوب می‌شود، قادر است عکس‌هایی با ابعاد چشمگیر ۳.۴ در ۴. ۲۵ اینچ را به صورت لحظه‌ای چاپ کند. Instax Wide 400 برای تطابق با سایز بزرگ‌تر عکس و همچنین جای‌دادن امکانات جدید، از بدنه‌ای حجیم‌تر نسبت به نسل‌های پیشین برخوردار است. این امکانات شامل طراحی به‌روز شده با تایمر خودکار، دو حالت فوکوس مجزا، نورسنج اتوماتیک و کنترل فلاش می‌شود.

دوربین جدید فوجی‌فیلم با قابلیت چاپ عکس فوری
دوربین جدید فوجی‌فیلم با قابلیت چاپ عکس فوری

به گفته‌ی آقای «بینگ لی‌م»، رئیس بخش تصویربرداری در شرکت فوجی‌فیلم آمریکای شمالی: «در حوزه‌ی عکاسی فوری، بخش قابل‌توجهی از کاربران ما به دریافت خروجی و چاپ عکس فوری با سایز بزرگ علاقه‌مند هستند. آن‌ها به خصوص از طریق شبکه‌های اجتماعی اشتیاق زیادی برای معرفی محصول جدید سری Instax Wide نشان داده‌اند. این افراد ترجیح می‌دهند در تمام کارهایشان با ابعاد بزرگتری برخورد داشته باشند. Instax Wide 400 به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا عکس‌هایی بگیرند که فضای بیشتری از پس‌زمینه را در بر بگیرد و خلاقیت آن‌ها را به نحو بهتری به نمایش بگذارد. با معرفی Wide 400، ما هیجان‌زده‌ایم که دوربینی لحظه‌ای را ارائه دهیم که بتواند لحظات بزرگ و به‌یادماندنی کاربران را با بالاترین کیفیت ثبت کند.»

 چاپ عکس فوری

قابلیت‌های کلیدی دوربین Instax Wide 400

  • تایمر خودکار: این دوربین مجهز به شماره‌گیر تایمر خودکار است که به عکاسان امکان می‌دهد تا زمان‌بندی عکس‌ها را با فواصل دو ثانیه تا حداکثر ۱۰ ثانیه تنظیم کنند.
  • نورسنج اتوماتیک: Instax Wide 400 دارای قابلیت نورسنج اتوماتیک است که به گفته‌ی فوجی‌فیلم، وضوح چاپ را نسبت به Wide 300 بهبود می‌بخشد. این دوربین به طور خودکار میزان نور محیط را هنگام فشاردادن دکمه‌ی شاتر تشخیص می‌دهد. همچنین سرعت شاتر و خروجی فلاش را براساس آن تنظیم می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا عکس‌ها صرف نظر از شرایط نوری، به درستی نوردهی شوند.
  • کنترل فلاش اتوماتیک: فلاش این دوربین برای دستیابی به بهترین کیفیت تصویر در محیط‌های با نور زیاد یا کم، به صورت اتوماتیک کنترل می‌شود.
  • دو حالت فوکوس: Instax Wide 400 از دو حالت فوکوس منطقه‌ای بهره می‌برد که از طریق دکمه‌ی روی لنز قابل‌تنظیم هستند. همچنین روشن و خاموش‌کردن دوربین نیز از همین دکمه انجام می‌شود.
  • راهنماهای کادربندی: این دوربین دارای راهنماهای کادربندی برای هر دو جهت عمودی و افقی است.
  • سه حالت عکاسی: Instax Wide 400 دارای سه حالت عکاسی مختلف است. حالت عادی برای عکاسی عمومی، حالت منظره و حالت کلوزآپ که با استفاده از لنز الحاقی قابل دستیابی است. لنز کلوزآپ این امکان را فراهم می‌کند تا از سوژه‌های نزدیک در فاصله‌ی ۱۵ تا ۱۹ اینچی عکاسی کنید. این لنز همچنین دارای یک آینه سلفی یکپارچه است.

انتظار می‌رود دوربین Fujifilm Instax Wide 400 در اواخر ژوئن ۲۰۲۴ با رنگ سبز و به قیمت ۱۴۹.۹۵ دلار به بازار عرضه شود.


image 
imageimageimage