رونمایی از اولین تیزر بازی Mortal Kombat 1
رونمایی از اولین تیزر بازی Mortal Kombat 1

رونمایی از اولین تیزر بازی Mortal Kombat 1

اگر از متولدین دهه 70 به بعد و علاقمند به بازی‌های هیجانی باشید، بی شک نام بازی Mortal kombat را شنیده‌اید و ‌حتی شاید ساعت‌ها لذت میخ‌کوب شدن پای این بازی را چشیده‌ باشید.

Mortal kombat یک سری بازی ویدیویی اکشن و مبارزه‌ای است که توسط استودیو NetherRealm توسعه یافته است. این مجموعه بازی را شرکت Warner Bros منتشر کرده است. این سری بازی‌ها بر پایه خط داستانی‌ای شکل گرفته که در آن نبرد نیروهای خیر و شر را شاهد هستیم.

شخصیت‌های بازی با توانایی‌های فوق‌العاده و استعدادهای مبارزه در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. مکانیک اصلی این بازی شامل مبارزات یک به یک است و شخصیت‌ها دارای حرکات و قدرت‌های منحصر به فردی هستند.

Mortal kombatبه دلیل داستان جذاب، شخصیت‌های محبوب و گرافیک بالا، همواره مورد توجه قرار گرفته است. این درحالیست که خشونت و خونریزی بالا در این بازی‌ همواره مورد بررسی بوده است. همچنین، Mortal Kombat علاوه بر بازی‌های ویدیویی، در فیلم‌ها، مجموعه‌های تلویزیونی و کتاب‌های کمیک نیز حضور داشته است.

دوازدهمین بازی از سری اصلی مجموعه Mortal Kombat

یکی از خبرهای هیجان‌انگیزی که این روزها به دست علاقه‌مندان به بازی‌های اکشن رسید، خبر رونمایی از اولین تیزر بازی Mortal Kombat 1 و پیش‌فروش این بازی بود.

خبر انتشار این بازی در هیاهو این سوال که: « آیا Mortal Kombat 12 ساخته می شود؟» تمامی طرفداران این مجموعه را غافل‌گیر کرد.

این بازی دوازهمین بازی از سری اصلی مجموعه Mortal Kombat است. این بازی در تاریخ 28 شهریور 1402 به طور رسمی برای پلتفرم‌های PlayStation 5 ،Xbox Series X/، Windows، PCو Nintendo Switch عرضه خواهد شد.

کاراکترهای اولیه و داستان آنها

کاراکتر های اولیه‌ای که بازیکنان دریافت می‌کنند شامل خدای آتش لوکنگ، کیتانا، کانگ لئو، ملینا، رِی‌دِن، اسکورپیون، ساب‌زیرو و به عنوان جایزه پیش خرید شنگ‌سونگ می‌باشد.

داستان این قسمت از سری مجموعه بازی‌های Mortal Kombat به شکل زیر روایت شده است:

«شنگ‌سونگ، جادوگر روح» که با دزدیدن تاج «کرونیکا، نگهبان زمان» قدرت کنترل زمان را بدست آورده بود، شکست خورد. «لوکنگ خدای طوفان و آتش» که با فداکاری «رِی‌دِن خدای طوفان» جایگاه خدایی به او اهدا شد، خط زمان را بازنویسی و یک عرصه زمانی جدیدی را به وجود می‌آورد. در این عرصه تمام مبارزانی که در جنگ با شنگ‌سونگ و متحدانش جانشان را از دست دادند، دوباره به زندگی باز گشته‌اند. اکنون سرسبزی و کامیابی تمامی «سرزمین ایدنیا» فرا گرفته است.
اما تمامی تهدید‌ها و خطرها از بین نرفته است، چرا که دشمنان لوکنگ همانند متحدانش به زندگی باز گشته‌اند. بار دیگر جادوگر سارق روح، برای به چنگ آوردن کنترل دنیا ظاهر شده است.
حال این سوال پیش می‌آید که در این دوران نو، چه کسی هم قدم با لوکنگ خواهد بود و چه کسی بر رویش تیغ می‌کشد.


این بازی با استفاده از موتور Unreal Engine5 ساخته شده است. با توجه به کیفیت و گرافیک فوق بالای آن کاربران باید از کارت‌های گرافیک میان رده از جمله NVIDIA GeForce GTX 670 و AMD Radeon HD 7950 استفاده کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای این بازی می‌توانید به وب‌سایت Mortal kombat مراجعه کنید.