شیائومی

شیائومی از لوگوی جدید HyperOS رونمایی کرد

شیائومی اعلام کرده‌است که لوگوی جدید سیستم‌عامل HyperOS را به جمع کاربران خود معرفی کرده‌است. این شرکت تا کنون از رابط کاربری MIUI به عنوان پوسته اندروید در گوشی‌های خود استفاده می‌کرد و اکنون تصمیم به ایجاد تغییراتی در این زمینه گرفته‌است.

لی جون، مدیرعامل شیائومی، به تازگی سیستم‌عامل HyperOS را معرفی کرده‌است. این سیستم عامل پس از انتشار به‌روزرسانی‌های اندروید 14، به عنوان جایگزین MIUI به کار خواهدرفت. نام آن HyperOS 1.0 و براساس اندروید 14 توسعه‌یافته و قراراست به‌زودی در سطح جهانی عرضه شود. حساب رسمی شیائومی در ایکس نیز اخیرا از لوگوی جدید HyperOS رونمایی کرده‌است که در تصویر قابل مشاهده‌است.

آپدیت HyperOS شیائومی به منظور استفاده در گوشی‌ها، وسایل هوشمند خانه، و حتی خودرو توسعه یافته‌است. علاوه‌بر تغییرات بصری، این سیستم‌عامل دارای عملکرد سریع‌تر نسبت به MIUI است.

HyperOS همچنین تغییراتی در رابط کاربری خود ارائه داده‌ که شامل تم‌ها، فونت‌ها و ویجت‌های جدید و گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتری برای لاک‌اسکرین است. مرکز کنترل نیز بهبود یافته و نسبت به MIUI 14 ساده‌تر به نظر می‌رسد. بااین‌حال، آیکون‌های اپلیکیشن‌ها در HyperOS شبیه به MIUI 14 طراحی شده‌اند.

منتظر هستیم که HyperOS به‌تدریج در ماه‌های آینده راه خود را به تمام دستگاه‌های شیائومی، ردمی، و پوکو باز کند. این سیستم‌عامل همچنان قصد دارد از اپلیکیشن‌های اندرویدی پشتیبانی کند. بنابراین نگرانی از نظر سازگاری اپلیکیشن‌ها وجود ندارد. با این حال، احتمال دارد که در آینده، شیائومی به فکر جدایی کامل از اندروید باشد.