استیکرهای درسی گاج

« استیکرهای درسی گاج، بخشی از طراحی منحصر به فرد و مرتبط با فضای کتاب های آموزشی این انتشارات است که گروه طراحی گاج ،آنها را در جهت استفاده در کتاب های کمک درسی وشبکه های اجتماعی طراحی کرده و به این مجموعه اختصاص داده است.
تکیه کلام ها، عبارات و جمله ها به همراه تصویرهای متناسب با آنها و مبتنی بر محتوای هر درس(علوم ، ریاضی و فارسی ) است که با چاشنی طنز موجب ترغیب و علاقه مندی دانش آموزان به مطالب درسی شده و در مکالمه های روزمره آنها در شبکه های اجتماعی قابل استفاده است.
همچنین استیکری بودن این تصویرها، امکان استفاده‌ی آنها را در صفحه‌ی مورد نظر هر مبحث، جلد کتاب ها، وسایل دانش آموز و…را فراهم می‌کند که علاوه بر آموزشی بودن آن، جنبه سرگرمی نیز دارد.»

مدیراین پروژه: حامد حاجی محمدی، تصویرگر سعید شمس، طراح گرفیک؛ احسان عباسی و علیرضا بخشی، تایپوگرافر؛ احسان عباسی وایده پرداز و کپی رایتر آن احسان مرادی بوده است.
برای دانلود استیکرها اینجا را کلیک کنید.

01

 1. استیکرهایی که اسم 6 نفر را با خود یدک بکشد ، فکر نمی کنید باید خیلی خیلی قویتر و بهتر از این باشد ؟ در مقام مقایسه با استیکرهایی که در شبکه های اجتماعی از سوی طراحان ایرانی و غیره وجود دارد این کارهای ضعیف به شمار میآیند .
  هیچ وحدتی در رنگ بندی این مجموعه وجود نداره و کاراکترها شبیه کارهای چاپ شده در مجلات زرد هست
  اگر اسم و برند اون انتشارات آموزشی پشت این کار نبود هم باز همچین پروژه ای را منتشر میکرد روزرنگ ؟!!

  1. ایکاش هنگام نقد کردن جنبه انصاف هم در نظر بگیریم. من خودم تصویرساز هستم و تصویرسازی هایی که انجام شده برخلاف گفته آقای کاوه تصویرهای پرکار و اکثرا پرمغزی هستن که مجله زردی رو سراغ ندارم که تا بحال همچین کارهایی انجام داده باشه.

   1. من هم پرمغزی در این کارها ندیدم ، یا تعریفم از پرمغزی و کیفیت چیز دیگری ست ، شما که تصویرساز هستی اتفاقا باید فرق کار بازاری و غیره رو بدونی ، معنی وحدت رنگ که کاوه جان بهش اشاره کردن به نظرم درسته چون برای خلق یک مجموعه کاراکتر باید از چند رنگ مشخص برای یکدست شدن کار استفاده بشه که در این کار رعایت نشده .
    فکر میکنم منظور ایشون از کارتون های منتشر شده در مجلات زرد همین رنگارنگ بودن هر کدام از کارهاست ، ضمن اینکه در نوشتار هم به قول یکی دیگر از دوستان مشکل دارند و به نظر من اگر نوشتار رو از خیلی از این کاراکترها حذف کنیم ، تصویر به تنهایی و به خودی خود حرفی برای گفتن یا القای منظور و مفهوم ندارد .

 2. کارهای خوبی شدن
  فقط حداقل انتظاری که از گاج میره اینه که از نظر نگارشی عبارات درست نوشته بشن.مشکل هکسره واقعا معضلی شده.جالبه تو بعضی استیکرا درست نوشته شده و بعضی جاها غلط..حتی اگه تعمدی هم باشه کار جالبی نیست.

 3. تبریک میگم خیلی خوب شدن
  بنظر من یکی از قسمتهایی که باعث شده کار جذابتر بنظر بیاد نوع نوشتاری استیکراس و اگر بصورت خشک و کتابی نوشته میشدن خیلی جذاب از آب در نمیومدن.
  البته نظر شخصی من اینه

 4. خلاقانه و جذاب هستن،
  نکات مثبت زیادی در اکثرشون دیده میشه….
  فقط در اجرای “وقت کاره” به نظر تصویر بازو نسیتا خیلی کوچیکه و در ابعاد واقعی خودشو نشون نمیده
  در استیکر “خواهش میکنم” هم من تصویر ترس رو میبینم در حرف الف و به “خواهش میکنم” خیلی نمیخوره
  استیکر “هدف” هم به نظر خیلی کاربردی در پیام رسانی نمیتونه داشته باشه (پیام مشخصی رو منتقل نمیکنه) و خلاقیت و تصویر جدیدی هم در این مورد دیده نمیشه و اگر حذف میشد اتفاقی نمیفتاد
  ولی در مجموع یک کاره خوب و حرفه ایی بسته شده،تبریک و خسته نباشید خدمت تیم طراح و ایده پرداز گاج

 5. باوجودیکه مشخصه روی کار تلاش و انرژی زیادی گذاشته شده اما استیکرها اونچنان که باید جذاب و بانمک نشدن. معمولا طرح‌ها و کاراکترهایی که کارتونیست‌ها طراحی میکنند یه بامزگی و به اصطلاح نمکی داره که کاراکترهای فانتزی خلق شده توسط تصویرگرها اون نمک رو نداره! این استیکرها هم به نظر میاد توسط یه تصویرگر طراحی شدن که تلاش کرده بره سمت و سوی خلق کاراکترهایی فان و بامزه و نتونسته مثل استیکرهای کارتونیست‌ها جذاب باشه.
  ضخامت خطوط قلمگیری هم به نظرم کمه و یه جاهایی جزئیات (برای استیکر) زیادیه. شیوه رنگ گذاری هم همون مشکل جزئیات زیاد رو داره و فلت نبودن رنگ‌ها باعث شلوغی پیش حد کاراکترها شده و جذابیت کار رو کم کرده.
  مشکل هـ کسره روی یه تعداد از استیکرها هم (چه تعمدی و چه سهواً) برای یه موسسه آموزشی اصلا جالب نیست!

 6. دوستان…انتظار اینکه از گروه تصویر سازی گاج یه کار خوب ببینید تقریبا انتظار زیادی هست …مدیریت خیلی خرج نمیکنه برای به خدمت گرفتن ارتیست های بهتر کلا گروه تصویر سازی گاج متشکل از ارتیست های متوسط و پایین تره …همین استیکر ها هم خیلی خوب شده در قبال هزینه های شده

 7. باسلام. بازی با نگارش و حس کلمات شوخی جالبیست که خواه ناخواه خودمان هم در مکالمات یا نوشتار روزمره گاهاْ با آن درگیر می شویم. اینکه این شوخی در قالب استیکر برای رده سنی خاصی طراحی شده به نظر من خالی از خلاقیت و جذابیت نیست. خود درس و مدرسه پر است از چارچوب و قاعده… بهتر است برای تفریح و تنوع هم که شده از این ساختارو قانونمندی خارج شیم و زمینه رو برای خلاقیت های بیشتر فراهم کنیم. سپاس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.