تقویم دیواری مدور سال ۲۰۱۵

طراحی تقویم ازمحصولاتی کاربردی است که کلیشه و تکرار در آن عادی شده است و به ندرت می‌توان هرسال شاهد یک نمونه‌ی خلاق و متفاوت در بازار بود؛ اما اگر فراتر از محدوده‌ی خودمان را بررسی کنیم می‌توانیم نمونه‌های خاص و خلاقی را همانند تقویم امروز پیدا کنیم.

این تقویم به نوعی طراحی شده است که ما تجسم بهتری از روزها، چرخه‌ی قمری، فصل‌های زمستان و تابستان و در نهایت پاییز و بهار داشته باشیم. نمودار طراحی شده به شکل تخم مرغ است! فرم زرد رنگ، نمايش دهنده‌ی ساعات آفتابى روز در ٥٠ درجه عرض جغرافيايى شمال استوا در طول ٣٦٥ روز سال است. حلقه هاى ديگر نشانگر ساعات آفتابى روز در عرض‌هاى ٤٠ و ٣٠ درجه جغرافيایى شمال استوا هستند. توجه به فضاسازی، ترکیب بندی و صفحه‌ آرایی عالی و متناسب با موضوع و استفاده به‌جا و محدود از رنگ در آن قابل تحسین است. این تقویم یک تشبیه زیباست برای نمایش گذشت سال و تکرار آن و مفهوم این که چرخه‌ی زمان، دائمی است.

Screen Shot 1393-08-02 at 11.57.13 AM  Screen Shot 1393-08-02 at 11.57.40 AM  The-Circular-Calendar-2015-1  The-Circular-Calendar-2015-2  The-Circular-Calendar-2015-4  The-Circular-Calendar-2015-5  The-Circular-Calendar-2015-7  The-Circular-Calendar-2015-Edition-350x435منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.