قلم قرآنی واضح

«قلم واضح» به‌منظور ترویج قرآن کریم بر روی نرم افزارهای تحت وب و موبایل برای نسل جوان طراحی شده است؛ نسلی که ابزارهای دیجیتال جزئی جدانشدنی از زندگی آنان شده است. « رضا بختیاری فرد»و « امید امامیان» طراحان این قلم هستند که پروژه امروز روزرنگ به قلم آنهاست.
« در این قلم سادگی و وضوح به عنوان یکی از مهم‌ترین اصول طراحی، اهمیتی دو چندان یافته است. القای روحیه و حس ایرانی با الهام از نسخ نی‌ریزی و همچنین قدرت انتقال و فهم سریع آیات با توجه به اعراب گذاری منحصر به فرد از موارد دیگری بودند که اهمیت زيادي برایمان داشتند.
پیش از شروع کار، از موزه‌های قرآن تهران و مشهد بازدید و به بررسی، تجزیه و تحلیل دستگاه‌های خطی اسفاده شده در قرآن‌های مختلف پرداختیم. اتودهای اولیه‌ حروف، با ماژیک معمولی و ماژیک خوشنویسی روی کاغذ آمدند. پس از شکل‌گیری فرم‌های پایه، نوشته‌ها و اتودها بررسی و حروف مناسب انتخاب شدند تا به‌طور دقیق، با مداد روی کاغذ پوستی رسامی و در نهایت اجرا شوند. در طول کار، بازبینی‌ها و تغییرات بسیاری بر روی این قلم اعمال شد.
این قلم به سفارش شرکت ” افق رویداد”، در سال گذشته طی ۵ ماه طراحی و مراحل نرم‌افزاری آن در سال ۱۳۹۶ پایان یافت. خانواده‌ قلم واضح شامل 3وزن عادی، نیمه‌بولد و بولد است.»

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.